ua en ru

"Глибоке коріння": історик розкрив причини імперських амбіцій Кремля

"Глибоке коріння": історик розкрив причини імперських амбіцій Кремля Колаж РБК-Україна

Історик вважає, що історична епоха імперії Росії добігає кінця

Професор Гарвардського університету, історик Сергій Плохій розкрив причини імперських амбіцій Кремля. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню Укринформ.

За словами історика, у РФ сформувалася російська імперська ідентичність, яка стверджує, що росіяни, білоруси і українці – це один народ, одна нація. Плохій каже, що ця ідея не вигадана, а має досить глибоке імперське коріння.

"Нинішня війна поставила питання регіональних відмінностей або навіть регіонального поділу України. Тому говорити про те, хто такі українці, звідки вони взялися, і чому вони не вважають себе росіянами – це один вимір. Але зовсім інше – пояснювати, які процеси відбувалися в регіональному вимірі, від Львова до Харкова й Донецька, як це простір спільної ідентичності формувалося, і як воно досі залишається неоднорідним", - зазначив професор.

Він вважає, що ідея про українців і росіян як одному народі не знаходить зараз підтримки або розуміння ні в Україні, ні в Європі, ні в Сполучених Штатах.

"Ця ідея, насамперед, працює на внутрішнього споживача в Росії, щоб обґрунтувати інтереси Кремля в Україні. Але є інша, пов'язана з цим, ідея, про яку Путін свого часу розповідав Бушу, що Україна – це навіть не держава, а склеєна з різних шматків територія. Ця ідея – не просто регіонального поділу України, а те, що серед українців взагалі відсутня національна єдність, – має набагато більший потенціал для пропаганди Росії. Ми побачили, що певні регіони в самій Україні зазнали російської гібридної війні, пропаганді, що велася під прапором "Новоросії", під прапором захисту "русского мира" від корумпованого Заходу. І ця ідея залишається активною і зараз", - говорить історик.

Плохій підсумував, що історична епоха імперії Росії добігає кінця, а Україна була, є і буде в Європі.

Нагадаємо, що в Криму російські "реставратори" знищують унікальну історичну пам'ятку.