ua en ru

Голодомор в Україні: стала відома головна загадка страшної трагедії

Голодомор в Україні: стала відома головна загадка страшної трагедії Фото: Голодомор (yatsenyuk.org.ua)

Досі невідома точна кількість жертв цієї жахливої трагедії

Український професор і історик Василь Марочко розповів, що головна загадка в питаннях Голодомору в Україні, яку ще належить розгадати історикам - це справжня кількість жертв цієї страшної трагедії. Про це повідомляє "Обозреватель".

"Нам потрібно остаточно встановити кількість жертв Голодомору. Наші демографи оцінюють сьогодні втрати в 3,6 - 3,9 мільйона. Я ж можу з упевненістю стверджувати, що в Україні загинули більше семи мільйонів осіб. Які для цього підстави? Дві архівно-кримінальних справи проти демографів 30-х років - начальника ЦСУ Олександра Асадкіна і демографа Арсена Хоменко, яких їхні колеги називали одними з найбільш авторитетних експертів 20-30 х років", — сказав Марочко.

За словами історика, дані демографів того часу не зовсім точні.

"Перепис населення 1936 року зафіксував лише 27,9 мільйонів. Куди поділися понад сім мільйонів населення?" — підсумував Марочко.

Нагадаємо, що за даними істориків від голоду в Україні померло, за уточненими даними, від 3 до 3,5 мільйонів людей. Число жертв у всьому Радянському Союзі оцінюють до семи мільйонів. 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 років геноцидом українського народу.

Найбільше українців від голоду загинуло в Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях і в Молдові, яка тоді входила до складу УРСР. Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5% - росіянами, 1,4% - євреями і 1,1% - поляками.

До речі, В'ятрович підірвав мережу жахливими спогадами про Голодомор.