"Гірчичники і банки - це минула епоха": лікар розповів українцям, як не можна лікувати застуду
Деякі "класичні" методи не діють
Дитячий інфекціоніст, доцент кафедри НМАПО імені П.Л.Шупика Федір Лапій розповів, як можна лікувати застуду, пише "Еспресо".
"Потрібно добре спати, збалансовано харчуватися, уникати закритих приміщень і часто мити руки. Також не курити і регулярно провітрювати житло", - зазначив лікар.
Також він радить викинути гірчичники і забути про горілку з перцем, які не мають доведеної ефективності лікування з точки зору науки.
"Гірчичники і банки - це минула епоха. Під час лікування застуди потрібно робити все, щоб хворому було комфортно і ставало легше, а не змушувати його страждати", - стверджує лікар.
Деякі народні засоби можуть бути небезпечними. Наприклад, вдихаючи пари картоплі, можна отримати опік. А розтирання шкіри оцтом або спиртом, особливо маленьким дітям, можуть викликати побічні ефекти, оскільки рідини швидко вбираються і проникають в організм.
За словами лікаря, вітамін С - одна з найбільших афер маркетологів в ХХ столітті. Цей вітамін дійсно є важливим, але його досить в їжі, а тому не потрібно вживати як добавку.
Гаряче молоко з медом і маслом діє майже так само, як і інші гарячі напої.
Також взагалі не рекомендується при болю в горлі пити дуже гарячі напої. Краще, щоб вони були ледь теплі або навіть прохолодні. Ще можна розсмоктувати різні льодяники, при чому неважливо, спеціальні цукерки з аптеки, або з супермаркету. Вони виконують однакову функцію.
Цибулю і часник не борються з вірусами і не мають науково доведеної ефективності для профілактики застуди. Також не доведено, що вони вбивають мікроби.
Що стосується горілки з перцем, то, за словами лікаря, алкоголь навпаки може уповільнювати процес лікування. Він звужує судини і заважає тілу віддавати тепло. А це одна з головних умов швидкого одужання.
Лікувальні порошки з аптеки також не лікують застуду, а лише знімають симптоми.