Гордість України: трембіта потрапила в Книгу рекордів Гіннеса
В трембіті живе душа українських гір, вважають гуцули. У Мережі з'явився гарний ролик про це гуцульському народному інструменті
Трембіта увійшла в Книгу рекордів Гіннеса як найдовший музичний інструмент в світі, повідомляє Телеканал 24. Її довжина від 3 до 8 м.
Коли-то вся життя гуцулів проходила під звуки трембіти. Вона повідомляла про вихід овець на пасовище, відхід у інший світ або народження в сім'ї дитини. Нею запрошували на весілля, з нею колядували.
Фото: Гуцули грають на трембіті
Для пастуха трембіта - не просто музичний інструмент. Раніше вона була чи не єдиним засобом зв'язку чабана з селом. Нею ж визначали час, а самі досвідчені вівчарі навіть передбачали погоду. Кажуть, особливо добре інструмент відчуває дощ і грозу.
І хоча виглядає трембіта просто, це оманливе враження. Її виготовлення нерідко затягується на два роки. Спочатку треба вибрати гарну смереку, бажано громовицю. Тобто дерево, в яке вдарила блискавка. Гуцули переконані, що з громом дереву передається голос Творця. Далі зрізаний стовбур залишають на рік загартовуватися.
Фото: Смерека - хвойне дерево Карпат
І тільки після цього приходить самий відповідальний момент. Одним ударом дерев'яну заготовку потрібно розрубати навпіл і вручну витесати серцевину, це теж може тривати рік. І останній етап: дві половинки слід скріпити корою.
Здавалося б, не так просто утримати довгий інструмент і одночасно грати. Насправді, вага триметрової трембіти не перевищує півтора кілограма.
Фото: Оркестр з трембіт
До речі, українські музиканти виконали хіт Адель Hello у супроводі народних інструментів.