ua en ru

І горить і плавиться: зимова форма для армії виявилася дорогою і неякісною

І горить і плавиться: зимова форма для армії виявилася дорогою і неякісною Фото: Нова форма не знайшла схвалення (facebook.com)

Недобросовісними виробниками військової форми займається Національне антикоррупційне бюро

Поставки нової зимової форми бійцям Збройних Сил України можуть быты зірвані – виробники не встигають з її виготовленням, адже тендери Міністерства оборони пройшли зовсім нещодавно. А ще нова форма виявилася неякісною – тканина горить і плавиться, що становить небезпеку для бійців. Про це розповіли в ТСН-Тиждень.

Очікувалося, що нова форма буде стильною, сучасною, та ще й з історичними елементами. Наприклад, дизайнери запропонували розробку шапки-"мазепинки", проте її вигляд насмішив соцмережі. Тепер дизайн будуть допрацьовувати.

Однак куртки і штани нового зразка, які вже запустили у виробництво, також виявилися невисокої якості – водостійка тканина, яка начебто на 53% складається з бавовни, горить і плавиться. Це означає, що вона може прикипіти до шкіри, і від цього опіки будуть глибше. Так і стоять нові комплекти недешево: куртка (складається з утеплювача і водостійкого верху) – 1730 гривень, штани і підштаники – 820 гривень, додаткова флісова куртка – 600 гривень. Таким чином, за один комплект, пошитий з використанням китайської сировини, доведеться заплатити 3150 гривень.

До речі, минулого тижня якістю військової форми, правда, літнього зразка, офіційно зацікавилося Національне антикорупційне бюро, яке провело обшуки на складах ВСУ у Харкові, Києві і Хмельницькому. Радник президента Юрій Бірюков пояснив, що деякі виробники намагалися хімічити – шили на два розміри менше, а на ярлику вказували стандартну характеристику. Вже розпочато кримінальне провадження стосовно трьох швейних фабрик.

На тлі скандалу в Міноборони задумалися про створення власних швейних військових частин, які хоча б частково покривали потреби армії.

Як повідомлялося, варіант військової форми на осінньо-зимовий сезон був презентований лише на початку жовтня.