ua en ru

Держкіно заборонило український серіал "Офіцерські дружини" та черговий російський фільм

Держкіно заборонило український серіал "Офіцерські дружини" та черговий російський фільм "Офіцерські дружини" (Кадр з відео/YouTube/Star Media)

Картина "Завдання особливої важливості. Операція "Тайфун" потрапила під заборону

Державне агентство України з питань кіно заборонило демонстрацію українського серіалу "Офіцерські дружини" і російського фільму "Завдання особливої важливості. Операція "Тайфун". Про це повідомляється на сайті Держкіно.

Український серіал розповідає про долю кількох поколінь жінок родини Антонових-Терехових, а також їхнього найближчого оточення. В кожному поколінні є героїня на ім'я Надія.

Зйомки "Офіцерських дружин" проходили в Києві та у Львові. Дія серіалу починається в 40-і роки 20 століття та триває до початку 21-го (по 2002 рік). У фільмі висвітлені репресії, Друга світова війна, Афганістан, участь армії у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, розвал СРСР.

"Експертна комісія більшістю голосів ухвалила рішення анулювати прокатні посвідчення на право розповсюдження та демонстрування і скасувати державну реєстрацію вищевказаних творів як таких, що містять порушення чинного законодавства, а саме ст. 15-1 Закону України "Про кінематографію" (розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію органів держави-агресора, радянських органів державної безпеки - Прим. ред.)", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що експертиза проведена у відповідь на звернення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

До речі, "Інтер" надав Держкіно докази того, що серіал "Танкіст" не порушує закони України.