ua en ru

Держава закупила військовим м'ясні відходи замість консервів

Держава закупила військовим м'ясні відходи замість консервів Тушонка (Колаж РБК-Україна)

Волонтери перевірили "на їстівність" тушонку, якою годують українських воїнів

У Києві перевірили якість тушонки, якою змушені харчуватися бійці. Результати лабораторної експертизи, проведеної ДП "Укрметртестстандарт", показали, що консерви абсолютно непридатні.

З'ясувалося, що Міністерство оборони закуповує для військовослужбовців на передовій консерви, виготовлені з м'ясних відходів. Про це заявили волонтери, які отримали від військових і користувачів соцмереж скарги на погану якість продуктів, повідомляє УНІАН.

"Взагалі незрозуміло, чим годують хлопців на передовій. Ми взяли на експертизу кілька цих банок. Коли відкрили, сморід розійшовся по всьому залу, таке навіть собака не хоче їсти", – заявила чиновник із Закарпатської області Власта Негря.

За її словами, йдеться про консерви "Яловичина стерилізована" виробництва ТОВ "Адамант 2000" і "Яловичина тушкована "Зоресвіт", (виготовлена ТОВ "Коляда-2016"). Вже кілька місяців поспіль їх закуповують за державні кошти для потреб ЗСУ.

"Те, що написано на банці, і те, що всередині неї, не відповідає ані ДСТУ, ані здоровому глузду", – зазначив волонтер Богдан Хаустов.

До речі, у Києві орудує псевдоволонтер, який збирає гроші "на бійців АТО".