Громадяни Словаччини вимагають у своєї влади допомогти врятувати Сенцова

Громадяни Словаччини вимагають у своєї влади допомогти врятувати Сенцова
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Заява адресована президенту Словаччини, президенту національної ради та міністру іноземних справ

Відомі кіномитці та культурні діячі Словаччини звернулися до своєї влади із закликом врятувати українського політв'язня, режисера Олега Сенцова, який голодує 103 день. Відповідну заяву оприлюднили 40 членів громади "Словаччина та Чехія за Сенцова".

"Ми просимо закликати Росію негайно випустити Олега Сенцова терміново без будь-яких умов, оскільки його життя під загрозою. Закликати РФ негайно звільнити всіх політичних ув'язнених - українських громадян, які позбавлені волі з політичних міркувань, особливо тих, хто має тривалий термін голодування, що серйозно загрожує їхньому життю", - йдеться в зверненні.

Заява адресована президенту Словаччини, президенту національної ради та міністру іноземних справ.

В зверненні згадується про те, що більше 60 українців і кримських татар залишаються у в'язницях на території РФ і окупованого Криму.

"Кожна людина піддається постійному тиску, порушуються права  людини з боку РФ. Неодноразово підтверджувалося, що тортури застосовуються проти ув'язнених. Від правозахисників ми регулярно дізнаємося, що стан в'язнів необоротно погіршується", - говорять діячі мистецтва Словаччини.

Також громадяни згадали про радянську окупацію та зазначили: "Ми з колишньої Чехословаччини, і сьогодні ми відзначаємо 50-річчя радянської окупації. Хто, як не ми, знаємо, що означає втратити свободу?".

В зверненні підкреслили, що мовчання, байдужість і потурання репресивному режимові роблять зло.

Нагадаємо, що у Бундестазі закликали Меркель вимагати у Путіна звільнення Сенцова.

Раніше ми повідомляли, що сестра Сенцова розповіла, чому її братові перестали передавати листи.

Також у Києві під посольством Російської Федерації активісти організували акцію на підтримку Сенцова. Активісти розгорнули біля входу в посольство плакати з написом "FreeSENTSOV" і "SaveOlegSentsov", а також поставили кілька мотків колючого дроту.

Олег Сенцов. Один в полі воїн

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся