ua en ru

Харківський бізнесмен роками підробляв дипломи та премії Оксфорда

Харківський бізнесмен роками підробляв дипломи та премії Оксфорда Oxford University (Кадр з відео YouTube/Viking River Cruises)

Липові нагороди можна було придбати за кілька тисяч фунтів стерлінгів

Компанія харківського бізнесмена Антона Саввова протягом багатьох років займалася торгівлею підробленими дипломами, преміями та науковими званнями Оксфордського університету. Про це повідомляє The Times.

Компанія "Європейська Бізнес Асамблея", що належить українцеві Антону Саввову з офісами в Оксфорді та в Харкові, впродовж багатьох років займається торгівлею підробленими преміями, пов'язаними з Оксфордським університетом. Бізнес харків'янина з'явився в 2000 році та за цей час вручив тисячі "нагород".

"Репутація Оксфордського університету була підірвана українським бізнесменом, який продає липові нагороди та звання за мільйони фунтів стерлінгів", - зазначається у виданні.

За словами колишніх співробітників компанії, за кілька тисяч фунтів стерлінгів кожен бажаючий міг придбати собі "премію" або нове наукове звання.

Дії Саввова завдали Оксфордського університету мільйонні збитки та величезну шкоду репутації.

Зокрема компанія вручала неіснуючі премії "Міжнародна премія імені Сократа" або "Хрест Королеви Вікторії", вартість яких сягає майже 10 тисяч фунтів стерлінгів.

Колишні співробітники компанії повинні були знаходити в країнах з допомогою масових поштових розсилок і телефонних дзвінків платоспроможних бізнесменів та наукових діячів, яким повідомляли, що вони номіновані на одну з п'яти нагород Асамблеї.

Тим, хто висловлював зацікавленість, пропонувалося заплатити кілька тисяч фунтів стерлінгів, щоб покрити адміністративні витрати компанії та оплатити п'ятирічну ліцензію на використання брендингу нагород для маркетингу.

Від спокуси отримати титул і диплом, зокрема, не встояли два мера португальських міст, які оплатили нагороди з державної казни, а також генеральний директор портів Гани, який став "Менеджером року" за кілька місяців до того, як був звільнений у зв'язку із звинуваченнями в корупції та хабарництві.

До речі, прем'єра Молдови підозрюють у підробці диплома.