ua en ru

Хайп-таксі #6: українці висловилися про те, чи повинно 8 березня бути вихідним (відео)

Хайп-таксі #6: українці висловилися про те, чи повинно 8 березня бути вихідним (відео) Хайп-таксі (РБК-Україна)

Дивіться новий випуск програми про живе спілкування таксиста і його пасажирів

Вихідні дні у березні 2018 року порадують українців: так як Міжнародний жіночий день (8 березня) випадає на четвер, вихідним буде і п'ятниця, 9 березня.

Але не всі жителі нашої країни радіють цьому весняному святу. Так, вже більше року в суспільстві точаться дискусії з приводу того, чи має 8 березня бути вихідним днем.

У цьому році за ініціативи голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича 8 березня мало бути переформатоване з Міжнародного жіночого дня в День боротьби за права жінок і позбутися статусу вихідного.

"Я вважаю, що для країни це буде дуже важливий крок вперед. Це – продовження декомунізації. Тому що ми повинні нарешті припинити жити синхронно з державою-агресором", - сказав В'ятрович.

Але, як бачимо, в найближчий четвер українці будуть відпочивати...

Голову інституту національної пам'яті підтримують багато активістів. За їх словами, це свято використовується в радянському офіціозному стилі, або з маркетинговими цілями - для продажу квітів та подарунків. Простіше кажучи - це дійсно пережиток "совка".

Але не всі вважають, що скасування вихідного дня на державному рівні щось змінить.

А деякі українці кажуть, що "совок" - не в святах, а в головах. Зокрема відома співачка Настя Приходько раніше сказала, що "не завжди потрібне свято або привід, щоб подарувати подарунок коханій жінці, це можна зробити і просто так".

"Ну, не буде 8 березня, так не буде..." - сказала вона.

При цьому співачка зазначила, що "Клара Цеткін і Роза Люксембург свого часу придумали чудове свято".

"Але я думаю, що від нього можна і відмовитися. Знаю, що зміни завжди болючі. Тому, в будь-якому разі, ще рік, два, три, п'ять пройде, перш ніж всі забудуть про це свято. Напевно, навіть не так - покоління повинні будуть пройти", - сказала Анастасія.

Про те, що думають українці про скасування 8 березня, - дивіться у новому випуску Хайп-таксі.

Хайп таксі #6: чи повинно бути 8 березня вихідним днем

А як вважає ви? Залишайте коментарі під відео на нашому YouTube-каналі.

Нагадаємо, в попередньому випуску Хайп-таксі українці висловилися з приводу того, що вони думають про прибирання снігу в столиці.

Хайп-таксі #5: кияни висловилися про прибирання снігу в столиці

Також дивіться, як українці ставляться до легалізації короткоствольної зброї.

Хайп-таксі #4: ваше ставлення до легалізації короткоствольної зброї