"Хліба немає, але ви тримайтеся": росіян попередили про дефіцит пшениці

"Хліба немає, але ви тримайтеся": росіян попередили про дефіцит пшениці
Фото: Росіяни можуть залишитися без нормального хліба (rostov.aif.ru)

За словами глави Російського союзу борошномельних і круп'яних підприємств, заміщати дефіцит доведеться пшеницею низьких класів

Представники борошномельної галузі Росії серйозно стурбовані низькою якістю зерна. Дефіцит продовольчої пшениці 3-го класу, необхідної для отримання хлібопекарського борошна, вони оцінюють у 12,6 млн тонн.

"У цьому році ми чуємо приголомшливі прогнози щодо збору зерна, але величезний урожай, як правило, супроводжується низькою якістю зерна", - цитує президента Російського союзу борошномельних і круп'яних підприємств Аркадія Гуревича агентство "Інтерфакс".

За його словами, якість зерна знижується з року в рік. І в поточному році борошномели вже стикаються з цією проблемою. Голова спілки уточнив, що частка пшениці 3-го класу у валовому зборі пшениці на 1 вересня 2016 року склала всього 18%.

Пшениця третього класу - цінна - середня по силі, володіє хорошими хлібопекарськими властивостями. З борошна цінної пшениці хліб виходить хорошої якості. Вона не потребує додавання борошна сильної пшениці, але ефективно поліпшити борошно зі слабкої пшениці не може.

"Чим ми будемо заміщати пшеницю 3-го класу? Пшеницею більш низьких класів. На цей рахунок існує дискусія - можна чи не можна? Розроблено проект ДСТу, який вже можна назвати прийнятим, де офіційно визнається можливим введення в помольні партії зерна навіть пшениці 5-го класу (фуражної), якщо вона, звісно, не заражена, якщо відповідає вимогам, які пред'являються до мукомолью", - сказав він.

Раніше перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства України розповів, чому не потрібно остерігатися девальвації в Україні через низькі світові ціни на зерно.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся