ua en ru

Без хліба і тепла: в мережі розповіли про жахи утримання полонених бійців АТО

Без хліба і тепла: в мережі розповіли про жахи утримання полонених бійців АТО Фото: Бійці АТО (РБК-Україна)

Посилки до українських військових не доходять

У мережі розповіли про жахливі умови утримання українських військових в полоні у бойовиків "ДНР". Про це повідомила Катерина Глондар, дружина полоненого спецназівця 3-го окремого полку ЗСУ, передає Gazeta.ua.

"У камерах сидять по 4 чоловіки. Прогулянка – дві години на добу вранці. Ходять у внутрішньому дворику й дивляться на заґратоване небо. Увечері можна подивитися телевізор – кілька російських та українських каналів. Їжі не вистачає. Якось Сергій написав, щоб вислала нормального хліба й солі. Хлопці мерзнуть – багато в літньому одязі. Наші посилки до них не доходять - по дорозі до колонії їх розпатрошують бойовики. Недавно вислала 15 кілограмів продуктів і речей. Сергій потім у листі написав, що від цієї посилки отримав шкарпетки й зубну щітку", - розповіла Катерина Глондар.

Також дружина військового повідомила, що АТОшники перебувають у полоні довгий час.

"У колонії всі ізольовані від світу. В одній родині доки чоловік був у полоні, померла дитина. Він досі про це не дізнався. В іншого від раку померла мати.", - каже дружина полоненого солдата.

Військові потребують медичної допомоги, їм її ніхто не надає.

"Точно знаю, що медичну допомогу хлопцям ніхто не надає. Від волонтерів відомо, що у чоловіка почалися проблеми зі слухом – болить у вусі, інколи він зовсім перестає чути. Розумію, що додому прийде інша людина з підірваним фізичним і психологічним здоров'ям. Лікування ляже на наші родини. Безкоштовно зможемо пройти лише медогляд", - додала Катерина Глондар.

Як раніше повідомлялося, у "ДНР" будуть нагороджувати вчителів, що пропагують "русский мир".