ru ua

У Хмельницькій області школярі погрожують розпочати голодування

У Хмельницькій області школярі погрожують розпочати голодування Фото: Батьки і діти готові оголосити голодування (Колаж РБК-Україна)

Дітей посеред року "виселяють" з школи

Батьки та учні Лозичанской загальноосвітньої школи I-II ступеня попередили місцеву сільраду про те, що з понеділка почнуть безстрокове голодування. Про це повідомляє місцеве видання "День за днем".

Батьки та учні Лозичанской школи, яка знаходиться у Шепетівському районі Хмельницької області, попередили Судилковську сільську раду, що з понеділка вони почнуть безстрокове голодування, якщо керівництво органу місцевого самоврядування не дозволить дітям закінчити цей навчальний рік в стінах своєї школи. Батьки навіть зареєстрували відповідну заяву в сільській раді.

У Хмельницькій області школярі погрожують розпочати голодування

Фото: Лист батьків у сільську раду (denzadnem.com.ua)

У серпні 2017 року Шепетівський суд виніс рішення на користь позову, який направили батьки учнів Лозичанськой школи в Судилковську сільську раду. Діти змогли з 1 вересня розпочати навчальний процес у стінах рідної школи.

Але Судилковську сільську раду таке рішення суду не задовольнило, і вони подали позовну заяву до Вінницького апеляційного суду.

Вінницький апеляційний суд скасував попередню постанову і прийняв рішення про те, що учнів Лозичанськой школи переведуть в опорну Судилковську школу вже з нового року, а точніше, з 1 січня 2018 року.

"Так, апеляційний суд ми програли і сільська рада на законних підставах створює Судилковскую опорну школу, куди має увійти наша "дев'ятирічка". Діти, починаючи з 5-го класу, повинні ходити в опорну школу. Тобто, посеред навчального року починати звикати до нових однокласників, вчителів. Ми просимо, щоб дітям дозволили закінчити цей навчальний рік у рідній школі", - розповіла мама одного з учнів школи.

Батьки звертаються по всіх інстанціях, зверталися вони і до місцевих депутатів. На сесії почалася суперечка між народними обранцями та представниками громади, але жодного рішення з цього питання на засіданні не винесли.

Голова Судилківського ВІДГ Тетяна Котик, від будь-яких коментарів по цій справі відмовилася.

Батьки вже з 18 грудня готові голодувати, щоб відстояти бажання дітей закінчити навчальний рік у приміщенні рідної школи.

Нагадаємо, на Закарпатті директор школи побила третьокласника і погрожувала "посадити" рідних.