"Йдемо голі і босі": доктор Комаровський про недоліки медреформи

"Йдемо голі і босі": доктор Комаровський про недоліки медреформи
Євген Комаровський (фото: РБК-Україна)

Відомий педіатр назвав головні проблеми вітчизняної медицини

Реформування української медицини - це дуже правильний крок, проте в ньому є суттєві недоліки. Про це сказав відомий український педіатр, лікар вищої категорії, телеведучий Євген Комаровський в інтерв'ю журналу "Новое Время".

"У мене складне ставлення до нинішньої реформи української охорони здоров'я. З одного боку, її кроки правильні та давно назрілі, але зовсім не підкріплені юридично, економічно та інформаційно. Всі прекрасно розуміють, що нинішня команда МОЗ - тимчасова, як і постать в. о. міністра. Всі знають, що будуть парламентські вибори, відповідно, новий Кабінет Міністрів. А ті, хто прийдуть, вони хто будуть?" - зазначив доктор.

Комаровський сказав, що він би дуже хотів мати запевнення влади на наступні вибори, що реформа медицини не має зворотної сили.

"Раптом прийде знову затятий досвідчений чиновник, який відновить совкову медицину і буде нам розповідати, яка вона унікальна. Перш за все я дуже боюся. Тому так, ми рухаємося у правильному напрямку, але слизькою дорогою. Йдемо голі та босі, а шансів досягти мети у нас небагато", - додав він.

Також фахівець вже зіткнувся з проблемою підписання декларацій з лікарем - не може укласти договір з фахівцем, якому довіряє, так як в нинішніх списках немає ні його поліклініки, ні його прізвища.

Ще однією проблемою української медицини є те, що вона відрізняється від європейської - українські лікарі рідко лікують за міжнародними протоколами. Натомість медики говорять про необхідність локальних протоколів, які в більшості випадків не потрібні.

Також в Україні існує проблема національної безпеки - відсутність органу, який займається цією безпекою. А той орган, який є, не виконує свої функції.

"Не може МОЗ і вся система охорони здоров'я існувати окремо від країни, вона живе за її законами. Наприклад, ви - пацієнт, який приходить до мене з пневмонією. І я кажу - це запалення легенів, його потрібно лікувати ось цими ліками. Але у мене немає грошей на ці ліки, а якщо є, то ці ліки в аптеці підроблені. От і реформуйте на здоров'я. Всі говорять правильні речі, але в країні немає грошей на ліки і хороших лікарів, немає чинного закону, який суворо карає за фальсифікацію медичних препаратів", - підкреслив Комаровський.

Раніше доктор Комаровський пояснив, чим українська медицина відрізняється від європейської.

Хайп-таксі: з чого треба почати змінювати країну?

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся