"Йдуть невлаштовані у житті": іноземний експерт розповів про програшну тенденцію в ЗСУ

"Йдуть невлаштовані у житті": іноземний експерт розповів про програшну тенденцію в ЗСУ
Фото: ЗСУ (instagram.com/military_tv_ua)

Військовий інструктор вказав на важливу зміну в армії

Із Збройних сил України пішли практично всі ініціативні солдати. Їх замінили люди, які служать заради грошей. Таку думку висловив військовий інструктор-волонтер, колишній військовослужбовець ізраїльської армії Цві Аріелі в інтерв'ю "Апострофу".

На його думку, перехід України на контрактну армію, де зарплата складає від 7 до 17 тисяч гривень (залежно від місця служби, чи бере участь у бойових діях) привернула багато людей, які вважають це хорошою зарплатою.

"З іншого боку, для хорошого фахівця, який себе цінує, ІТшника або аналітика – це дуже маленька зарплата, оскільки у зв'язку зі специфічною економічною ситуацією в Україні, в принципі характерною для країн третього світу, розкид доходів дуже великий. Вона може залучити тільки людей без особливих перспектив – або за своїми особистісними якостями, або тому, що у нього так склалося географічно, або з якихось інших причин – для кого це будуть суттєві гроші", - продовжив волонтер.

"У результаті маємо "класну" ситуацію. Раніше в армії були мобілізовані, частина з яких були некеровані алкаші, а частина – супермотиваовані бійці, яким не можна було просто так щось втюхати. Вони могли встати і в обличчя послати будь-яку людини. А старшому офіцеру ще й морду набити, якщо він зовсім тупий був. А таких, тупих, серед генералів було багато", - заявив Аріелі.

На його думку, ця ситуація і призвела до того, що мотивовані добровольці пішли з армії.

"Зараз в армії склалася ситуація, коли розумні і мотивовані добровольці й мобілізовані, які могли щось запропонувати армії й виявляли ініціативу, пішли звідти. Тому що система залишилася колишньою і їм не запропонували якусь більш-менш привабливу для них зарплату. Адже людина, яка заробляла 30 тисяч гривень, навряд чи піде на 10-12 тисяч. Тому в результаті створили таку армію, куди йдуть невлаштовані по життю", - зазначив він.

"Ініціативні там теж є, але їх мало, в основному ті, кого мобілізували в 2014-2015 роках і для кого війна стала справою особистою. І на тому чи іншому етапі вони все одно йдуть з армії", - підкреслив Аріелі.

До речі, у мережі розповіли зворушливу історію жінки, яка служить в АТО.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся