ua en ru

"Їх можуть бити і принижувати": Супрун попередила батьків про жорстокий булінг в українських школах (відео)

"Їх можуть бити і принижувати": Супрун попередила батьків про жорстокий булінг в українських школах (відео) Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

67% українських школярів у минулому році зіткнулися з регулярною цькуванням

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун просить батьків школярів звернути увагу на ситуацію з булінгом (цькуванням, знущанням) в українських навчальних закладах. Вона закликає вберегти дітей. Про це Супрун написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook, опублікувавши відео з закликом звернути увагу на ситуацію.

"Відправляючи дитину до школи, батьки не завжди усвідомлюють, що там можуть траплятись досить жорстокі та непередбачувані речі. Здається, що вашу дитину це омине, втім шанси стати жертвою булінгу з боку однолітків дуже високі", - підкреслила вона.

За даними Супрун, 67% українських школярів у минулому році зіткнулися з постійними цькуваннями.

"Це дуже високий показник не тільки в Україні, але і у всьому світі!" – зазначила в. о. міністра.

"Дітлахів можуть бити або погрожувати побиттям, принижувати словесно, розповсюджувати плітки та чутки, писати образливі записки та навіть булити в інтернеті. Такий "спосіб спілкування" може травмувати дитину на все життя та причинити великі страждання", - зазначила вона.

За її словами, діти, які пережили булінг, мають не тільки емоційні, психологічні і соціальні проблеми, вони також знаходяться в зоні ризику вчинення самогубств.

"Подивіться уважно цей ролик. В ньому у вигляді соціального експерименту зображене те, що батьки майже ніколи не побачать на власні очі - ситуації булінгу, в якій може кожна опинитись дитина", - зазначила Супрун.

"Адже зазвичай діти мають сміливість знущатися над іншими поза очима дорослих і майже без свідків, таким чином, приховуючи свої "злочини", - додала вона.

Відео: Буллінг (facebook.com/ulanasuprun)

"Не ігноруйте будь-які ознаки булінгу! Адже часто дорослі вважають, що діти мають порозумітися самі й тому не втручаються у подібні ситуації. Важливо відкрито говорити про це з дитиною, за потреби зібрати факти та докази та обговорювати ситуацію з керівництвом закладу", - підкреслила Супрун.

"Їх можуть бити і принижувати": Супрун попередила батьків про жорстокий булінг в українських школах (відео)

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше повідомлялося, що в Кам'янському група підлітків жорстоко побила хлопця.

Пізніше мати 17-річного потерпілого розповіла про його стан.

Нагадаємо, в Чернігові жорстоко побитій дівчинці знову надходять погрози.

Що ви не знали про Уляні Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)