ua en ru

"Або я, або Україна": як дівчина змусила співака Паризької опери робити вибір

"Або я, або Україна": як дівчина змусила співака Паризької опери робити вибір Фото: Василь Сліпак (facebook.com-wassyl.slipak)

Режисер фільму про загиблого в АТО Василя Сліпака розкрив деталі його життя

У прокат виходить документальний фільм "Міф" про соліста Паризької опери Василя Сліпака, який загинув 29 червня ­2016 року близько 6:00 від кулі снайпера в зоні АТО. Співак воював у складі Добровольчого корпусу "Правий сектор" в селищі Луганське Бахмутського району Донецької області. Мав позивний "Міф". Режисер стрічки 48-річний Іван Ясній розповів про українського героя, передає Gazeta.ua.

Зйомки фільму відбувалися у Львові – рідному місті Сліпака, у столиці Франції Парижі, де тенор працював з ­1997 року, та на Донбасі.

"Василеві Сліпаку був 41 рік", - відзначив режисер.

"Із побратимів півроку ніхто не знав, що він оперний співак із Франції. Пізніше прочитали в газеті, спитали:"Василю, то ти?" Було для них великим здивуванням. Він часто ходив і розспівувався –думали, що в нього просто голос гарний", - розповів Ясній.

"У фільмі використали багато кадрів, де він на сцені. До останніх днів роботи над картиною нам надходили відео з усього світу. Знайшли, навіть, таке, де виконував рок. Одне, з Франції, прислали запізно. Там Василь виходить на сцену Паризької опери на біс із українським стягом на плечах. Я ніколи не бачив, щоб оперні співаки виходили з прапором своєї країни. Як спортсмени-переможці", - зазначив він.

Варто відзначити, що матеріали для картини допомагав збирати старший брат Василя Сліпака Орест.

За даними режисера, вперше артист поїхав на фронт у травні 2014 року. Сліпак служив кулеметником у Пісках поблизу Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку. Періодично їздив до Франції. Повертався на Донбас із гуманітарною допомогою.

"Хотіли показати, що у Василеві діялося, коли він вирішив поїхати на війну", - розповів Ясній.

"Про це розповідають його французькі друзі. З розмов Сліпака добре знали й співпереживали ситуації в Україні. Тоді Василь почав убиратися в козацькій стрій, вистриг оселедця. Такий образ могли зрозуміти й у Франції. Козак – упізнавана роль. Особистість, яка лишає домівку, рідних — і йде захищати Батьківщину. Найближчим товаришем Сліпака був композитор Євген Гальперін. Разом винаймали квартиру. Він єврей, виходець із Санкт-Петербурга, але добре розумів і підтримував українську сторону", - розповів режисер.

"Улюбленою партією співака була арія Мефістофеля з "Фауста". Через неї й вибрав позивний "Міф", - пояснив він.

"У Франції до війни на Донбасі зустрічався з росіянкою Лізою. Коли вирішив їхати на фронт, — дівчина сказала: "Вибирай: або я, або Україна". Вибрав Україну. У фільмі поговорили з Лізою. Покажемо, яким був Василь – через особисті стосунки. Після першого повернення з війни почав зустрічатися з парижанкою українського походження. Краще одне одного розуміли", - розповів Ясній.

"У документальній стрічці використали анімаційні вставки українського карикатуриста Юрія Журавля. Зобразив героя в образі хлопчика Джельсоміно з казки Джанні Родарі. Він мав сильний голос і допоміг вигнати з країни короля-брехуна", - відзначив режисер.

Відео: Трейлер фільму "Міф" (YouTube/ MYTH / МІФ)

Він також повідомив, що титри наприкінці документальної стрічки "Міф" супроводжує народна пісня "Край лісу на полянці" у виконанні хлопчиків зі львівської хорової капели "Дударик". Саме в цьому колективі Сліпак починав займатися вокалом.

До речі, опублікували трейлер фільму про загиблого в АТО оперного співака Василя Сліпака.