ua en ru

"Ініціатива киян": у Мінкульті заборонили будівництво готелі на Андріївському узвозі

"Ініціатива киян": у Мінкульті заборонили будівництво готелі на Андріївському узвозі Колаж РБК-Україна

Документ про заборону будівництва оприлюднили 26 січня

Міністерство культури України видало припис про зупинення будівельних робіт на Андріївському узвозі. Про це повідомляє прес-служба "Об’єднання "Самопоміч".

Повідомляється, що ПП "Маркон" мало намір звести 9-поверховий готель на Андріївському узвозі. Від місцевих мешканців в Міністерство культури були направлені численні звернення щодо незаконності цього будівництва.

"Ініціатива киян": у Мінкульті заборонили будівництво готелі на Андріївському узвозіФото kyiv.samopomich.ua

Документ про заборону будівництва оприлюднили 26 січня.

Міністерство культури України вимагає забудовників негайно зупинити будь-які будівельні роботи на Андріївському Узвозі 14-16. Таке рішення пов’язано з тим, що ця територія входить до охоронної зони об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відтак, згідно чинного законодавства, висота будівництва тут обмежена – не вище ніж 9 метрів. Водночас забудовник планує звести на Андріївському узвозі 9-поверховий готельний комплекс висотою в 30 метрів.

Починаючи з 2005 року, на Андріївському узвозі планували збудувати готельний комплекс заввишки чотири-сім поверхів з мансардою. Для цього Київрада передала територію в оренду на 15 років компанії. Підготовчі роботи для будівництва готелю розпочали в липні 2012 року. Закінчення робіт було заплановане на другий квартал 2018 року. Проте будівництво відбувалось з низкою порушень.

Так, за ініціативою жителів столиці, Київрада вирішила розглянути питання про припинення будівельних робіт і розірвання договору оренди з ПП "Маркон". 23 січня постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування Київради розглянула цю ініціативу і ініціювала створення робочої групи, яка вивчатиме це питання.

Раніше повідомлялось, чим для України загрожує катастрофа в охороні пам'яток архітектури.