ua en ru

Інтерес до життя: психолог розповів українцям, в чому головна небезпека кризи середнього віку

Інтерес до життя: психолог розповів українцям, в чому головна небезпека кризи середнього віку Фото: Криза середнього віку (pixabay.com/ru/users/geralt)

Людина в такому стані може здійснювати жорстокі дії

Криза середнього віку наздоганяє людей незалежно від їх статусу і положення у суспільстві. Дуже часто родичі не розуміють, чому їх близькі починають виявляти ознаки неспокою і депресії. Психолог Олександр Поповський описав у своєму блозі, як вирішити цю проблему, і які труднощі можуть зустрітися на шляху.

Найчастіше подібні проблеми трапляються з людьми у віці від 35 до 45 років. Не дарма безсмертний Данте написав у своїй "Божественній комедії": "І життя пройшовши до половини, я опинився в похмурому лісі". Ці рядки як не можна краще передають стан людей середнього віку. Досягнувши вершин кар'єрного зростання, маючи успіх у чоловіків або жінок, достаток і можливість дозволити собі будь-яка розвага, люди втрачають головне – інтерес до життя. Їх вже не манить незвідана даль, а буденний, добре влаштований побут тільки дратує.

Поява пригніченості, безпричинних змін настрою і незадоволеності є першими ознаками біди, що насувається. Робота перетворюється в катування, а колись кохана жінка тільки дратує. Діти та онуки своєю появою приносять відчуття дискомфорту і бажання сховатися, відгородитися від усіх стає превалюючим.

Дуже часто криза середнього віку супроводжується різкими змінами смаку і стає причиною невмотивованих, дивних, а часом і жорстоких вчинків. Причому з боку люди не можуть зрозуміти суті того, що відбувається.

Найчастіше першими під удар потрапляють жінки, оскільки вони комплексують вже після тридцяти. Їм здається, що молодість пройшла, і попереду їх не чекає нічого цікавого.

Чоловіки найчастіше стають недовірливими після сорока. Хоча не останню роль у появі перших ознак кризи середнього віку відіграє місце проживання, соціальний статус і ще багато інших причин, про які знають тільки психологи з великим досвідом роботи.

Головне – слід розуміти, що, перебуваючи в такому стані душі, людина втрачає звичні для нього життєві орієнтири. Все, до чого він прагнув і радів, стає сірим, буденним і навіть починає дратувати. Особливо неприємно для такої людини, коли поруч люди милуються дитячому сміху, поцілунків і звичайним життєвим перемог. Хворому здається це награним і гидким. І людина в такому стані може піти на невластиві для нього і дуже жорстокі дії

Тому, помітивши перші симптоми пригніченості, варто негайно звернутися на консультацію до психолога.

Як раніше писав Styler, вчені розповіли, з якого віку можна брати дітей на відпочинок.