"50 доларів - і здаєш": студенти про корупцію і булінг у медуніверситетах
Лікарям і медсестрам нецікаво вчити студентів, які звалилися їм на голову
Студенти-медики розповіли про булінг з боку викладачів, хабарництві і немедичною практиці.
Так, одна дівчина, яка закінчила медичний факультет в Одесі, розповіла "BBC Україна" о своїй університетський практиці.
"Одним з найбільших розчарувань була практика, коли студентам пропонували підписати все, щоб в лікарні вони більше не з'являлися. Лікарям і медсестрам нецікаво вчити студентів, які звалилися їм на голову ", - зазначила вона.
Також дівчину обурило, що хтось зі студентів зобов'язаний був пропускати пари заради чергування в підвалі, в якому не зачинялися двері.
А ще дівчину з терпіння виводили "старі викладачі, які живуть в XIX столітті. Їх на кафедрі залишали "з поваги до колишніх заслуг", які виносили мозок студентам, нічого толком не навчаючи".
Одеський медуніверситет (фото: facebook.com/odmedu)
В Одеському медуніверситеті пояснили, що студентів відправляють на подібну практику в якості волонтерської діяльності. Що стосується викладачів "старої" школи заявили, що вони "мають величезний досвід і професійні навички для передачі знань молодому поколінню.
Студентку Тернопільського медуніверситету Оксану найбільше пригнічує якість навчання, що базується на звичайному "переписуванні тексту з книги в зошит".
"На клінічних кафедрах нам говорили: "Ви наші майбутні конкуренти – ми вас вчити не будемо", - розповідає студентка.
Анатомічний розтин студенти останній раз бачили тільки на першому курсі, але "якщо вчителю принести пляшку, тоді він поведе на розтин".
Пропущені заняття можна відпрацювати досить незвичайним чином: достатньо принести на кафедру "Фізіології" клей, скотч або пачку паперу.
Тернопільський медуніверситет (фото: facebook.com/tdmu.official)
У Тернопільському державному медуніверситеті заявили, що адміністрація робить все, щоб корупції не було.
Разом з цим визнали, що для розтину трупів дійсно не вистачає. А з приводу конкуренції між студентами і викладачами на ринку праці заявили, що це неможливо.
"Студенти не є конкурентами викладачів кафедр в майбутньому. Якщо і був такий випадок, то це швидше виняток", - заявили в університеті.
У Львівському медуніверситеті студентка другого курсу Ольга розповіла, що на першому курсі іспити коштують приблизно $50 навіть при нульовому рівні знань.
За її словами на другому курсі ціни значно вище – $400 за "Біологічну хімію".
Студент вузу Богдан підтвердив слова Ольги: "Давав гроші той, хто хотів полегшити собі життя, тому що вчитися було важко". Хлопець зараз продовжує працювати в медичній сфері і критикує недостатній обсяг практики для студентів під час навчання. Наприклад, щоб навчитися ставити крапельниці, треба було шукати роботу і вчитися цьому у позаурочний час.
Ще один його неприємний спогад про навчання – це буллінг з боку викладачів.
"Викладач міг упереджено ставитися і принижувати при всіх під час лекцій, просто тому що йому міг не сподобався твій зовнішній вигляд. На студентів було дуже великий моральний тиск", - згадує чоловік.
Львівський медуніверситет (фото: facebook.com/ldufk1946)
У самому ж вузі студентів назвали оціночними судженнями, а корупцію в освіті "палицею з двома кінцями".
"Дуже часто студенти таким чином намагаються вирішити проблеми з пропусками занять, низьким рівнем підготовленості", - заявили в медуніверситеті.
"Хабарі є, але не на всіх кафедрах. Можна навіть ідеально знаючи предмет, не здати його. Можуть спеціально валити", - розповідає Олександр про своє навчання в Національному медуніверситеті ім. Богомольця.
Викладач може просто вийти під час твоєї відповіді, ніби він нічого не чув. Крім того, ціни за предмети дуже різні – від $100 до $250, вони залежать від рівня складності іспиту.
Національний медуніверситет ім. Богомольця (фото: facebook.com/nmu.official)
В університеті заявили, що протягом декількох років інформація про корупцію не надходила керівництву.
Раніше ми повідомляли, DZIDZIO розповідав про цькування в школі і дав рекомендацію батькам.
Нагадаємо, учасниця "Топ-моделі по-українськи" Аня Троян розповідала, що була жертвою цькування в школі.
Відео: РБК-Україна