ua en ru

Історик розповів, як сейм Польщі вшанував націоналістів, які захищали Гітлера

Історик розповів, як сейм Польщі вшанував націоналістів, які захищали Гітлера Фото: Прапор Польщі (photobank.rbc.ua/Wikimedia)

"Так хто ж "прославляє формування, які співпрацювали з нацистською Німеччиною?"

Український історик і журналіст Олег Стецишин проккометировал цитату віце-прем'єра закордонних справ Польщі Бартоша Цихоцького про заборону на в'їзд в країну українцям, які прославляють дивізію СС "Галичина". Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Історик розповів про прийнятою Сеймом 15 вересня резолюції в честь "Національних збройних сил". За його словами, в документі згадано і так звана Свєнтокшиська бригада, яка відкрито співпрацювала з німцями і яку звинувачують в антисемітизмі.

Історик розповів, як сейм Польщі вшанував націоналістів, які захищали Гітлера

Скріншот поста (facebook.com/ОлегСтецишин)

"У документі була згадана і так звана Свєнтокшиська бригада, створена з польських ультранаціоналістів, прихильників нацистської ідеології Дмовського, яка відкрито співпрацювала з німцями і яку сьогодні навіть поляки нерідко звинувачують в антисемітизмі. Одним з головних її командирів був колишній майор Війська Польського, агент гестапо Губерт Юра псевдо "Тому", який безпосередньо підпорядковувався керівнику відділів IV A / IV N гестапо міста Радом гаупштурмфюреру СС Пауля Фухсу", - написав Стецишин.

За його словами, у складі гітлерівської армії Свентокшиське бригада воювала за Третій Рейх навіть тоді, коли Гітлер застрелився і берлінський гарнізон капітулював - аж до 5 травня 1945 року.

У свою чергу, як підкреслив історик, в Законі "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у XX столітті" про українських частинах, які воювали на боці німців, немає ні слова.

"Так хто ж "прославляє формування, які співпрацювали з нацистською Німеччиною?" – риторично запитує Стецишин.

Історик розповів, як сейм Польщі вшанував націоналістів, які захищали Гітлера

Скріншот поста (facebook.com/ОлегСтецишин)

Нагадаємо, що в столиці Польщі Варшаві на марш націоналістів вийшли люди з банером, на якому було написано "Пам'ятаємо про Львів і Вільнюс". Учасники ходи скандували антимігрантські гасла, зі сцени звучали улюблені гасла польських патріотів: "Від колиски до труни, польський Вільнюс, польський Львів".