ua en ru

Побиття темношкірих студентів в Луцьку пов'язали з расизмом

Побиття темношкірих студентів в Луцьку пов'язали з расизмом Фото: Кулак (pixabay.com/Avili)

Офіс обмудсмена попросив начальника Нацполіції у Волинській області взяти цю справу під особистий контроль

Побиття темношкірих студентів в Луцьку імовірно сталося на ґрунті расової нетерпимості. Про це заявили в прес-службі уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Посилаючись на повідомлення ЗМІ, в офісі омбудсмена зазначили, що нападники на вихідців з Африки вигукували расистські гасла.

За дії, спрямовані на розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі та ненависті, передбачена кримінальна відповідальність. "Належне реагування на правопорушення, вчинені на ґрунті расової нетерпимості, їх розслідування і вжиття заходів з метою запобігання їх вчинення – запорука безпечної для іноземців суспільного середовища. Однак, поки серед іноземних студентів панує страх, який не дозволяє їм вільно пересуватися по місту", – зазначив керівник секретаріату уповноваженого Богдан Крикливенко.

Офіс обмудсмена попросив начальника ГУ Нацполіції у Волинській області взяти цю справу під особистий контроль.

Крім того, офіс омбудсмена просить поліцію до 1 вересня повідомити уповноваженому про кримінально-правову кваліфікацію дій правопорушників та про поточний стан досудового розслідування, а також надати вичерпну інформацію про заходи, вжиті для встановлення мотиву нетерпимості за ознакою раси.

Нагадаємо, що у Луцьку група чоловіків жорстоко побила темношкірого хлопця. Незабаром після інциденту, темношкірі студенти розповіли подробиці свого побиття.