ua en ru

За зраду "республіці": у Луганську взяли в заручники футбольних фанатів

За зраду "республіці": у Луганську взяли в заручники футбольних фанатів Фото: Владислав Овчаренко (facebook.com)

Вболівальники луганської "Зорі" були затримані терористами за свою громадянську позицію і проукраїнські публікації в інтернеті

"Міністерство державної безпеки ЛНР" в черговий раз затримало жителів окупованого Луганська, яких звинувачують у "шпигунстві на користь України".

Як повідомляє видання Informator, кілька молодих людей були затримані бойовиками 10 жовтня, проте до сьогоднішнього дня родичі затриманих сподівалися на благополучний результат справи.

Були затримані вболівальники місцевої футбольної команди "Зоря". Один із затриманих - дев'ятнадцятирічний Владислав Овчаренко.

Луганська "влада" звинувачує молодих людей не тільки в "шпигунстві", але і в "зраді республіці": їм ставиться в провину фотосесія з українськими прапорами в центрі Луганська, розміщена в соціальних мережах в кінці серпня 2016 року.

На думку правозахисника Костянтина Реуцького, звинувачення у "шпигунстві" та "зраді республіці" були висунуті лише для відводу очей.

"Владислав Овчаренко знаходиться в ув'язненні в першу чергу за свою громадянську позицію, а не за "шпигунство"... Непропорційно жорстоке переслідування за мирне вираження громадянської позиції і критику самопроголошеної "влади" (бойовики погрожують Овчаренку та його побратимам 15 роками позбавлення волі - Прим. ред.) в черговий раз вказує на неготовність окупантів слідувати базовим принципам прав людини і виконувати свої зобов'язання в рамках "Мінського процесу", - сказав Рєуцький.

Додамо, що дев'ятнадцятирічний Владислав Овчаренко вів блог "Луганська Хунта" в Twitter. Цю інформацію підтвердив журналіст німецького видання Bild Юліан Ріпці.

"Жахлива новина! Проросійські терористи захопили Влада Овчаренко, 19 років, який дав мені інтерв'ю в липні. #FreeOvcharenko", - написав він.

Раніше в "ДНР" семеро школярів затримали за підозрою в диверсії.