Відомий письменник вказав на зародження української масової культури
Люди потребують популярне мистецтво, а не тільки елітарне
В Україні почала зароджуватися масова культура. Про це сказав письменник Андрій Кокотюха у своїй колонці в журналі «Новий час».
Письменник навів слова соціолога Ірини Бекешкіної, яка вважає, що Україні потрібна українська Дар'я Донцова.
«Потрібна українська масова культура. Вибачте, потрібна українська Дар'я Донцова. Те, що люди читали б на пляжі. Детективні серіали потрібно робити забійні», - навів він слова соціолога.
«Сперечаються з цим тільки ті, кому нема чого пред'явити широкої аудиторії. Звідси через страх глядача-читача-слухача – культ камерності, закритості, самобутності, якими часто прикривають відсутність, як куражу, так і елементарних талантів», - додав від себе письменник.
Кокотюха зазначив, що введення квот на українську музику в радіоефірі викликало шквал критики у людей, які лаяли тексти пісень. Письменник зазначив, що «мелодії, ритми і смисли, які доноить масова культура, схожі», відмінність лише в національному колориті.
При цьому Кокотюха додав, що масова культура є скрізь, у тому числі і в кіно.
«Кіно спочатку народилося як масова культура. Це потім вже з'явилися фестивалі, один локальніше іншого. Нове українське кіно з ряду причин почалося з фестивальних зразків. Тому лякало широку аудиторію: нудно, не зрозуміємо, що нам би таке, як у Голлівуді, але своє. Сталося: на український пригодницький фільм йдуть з попкорном. Ось він, виріс рівень довіри. Те, що заїдають повітряною кукурудзою, вже цікаво. Як і те, під що танцюють. І те, що читають на пляжі», - резюмував письменник.
Раніше у мережі з'явився перший тізер фільму про захисників Донецького аеропорту.