ua ru

У Кабміні прокоментували тотальну заборону на в'їзд російським артистам в Україну

У Кабміні прокоментували тотальну заборону на в'їзд російським артистам в Україну Фото: Заборона на в'їзд російським артистам (Колаж РБК-Україна)

Кириленко готує зміни до закону, щоб не допустити виступів російських зірок, які гастролювали в Криму або публічно підтримують агресію РФ

Перевірку артистів з Росії, які хочуть виступити в Україні, необхідно закріпити законодавчо. Про це в інтерв'ю "Крим.Реалії" заявив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко. Він прокоментував можливість тотальної заборони на в'їзд в Україну для російських виконавців, які підтримують військову агресію РФ або виступали в анексованому Криму.

"Під час російської збройної агресії можна застосувати і тотальну заборону. Але цим ми можемо нашкодити вкрай нечисленній групі російських музикантів і виконавців, які критикують політику Путіна і підтримують боротьбу України. Таких виконавців дуже мало, але вони є", - заявив Кириленко.

За його словами, щоб не допустити у нас виступів артистів, які порушили закони України, необхідно ініціювати зміни до законк про гастрольні заходи.

"Я ці зміни вже готую. Вони повинні полягати в тому, щоб організатори гастрольних заходів могли попереджати прикордонників, СБУ, інші відповідальні органи та установи про свій намір запросити музикантів, виконавців з Російської Федерації, скажімо, за місяць до фестивалю або події, яке вони планують. 10 днів повинна перевірятися інформація про порушення чи не порушення такими російськими виконавцями українського законодавства і в частині Криму, і в частині підтримки агресії на Донбасі, і так далі. Якщо з цим все нормально ‒ будь ласка, отримайте дозвіл на в'їзд, співайте. Якщо з цим не нормально, а так буде в більшій кількості випадків, нехай такі виконавці співають для своїх шанувальників в Росії. У нас своїх більш ніж достатньо", - завершив він.

До речі, російську групу пустили на концерт в Києві, незважаючи на гастролі в Криму.