"Як піддослідні кролики": великий автоконцерн Німеччини фінансував небезпечні досліди над людьми

"Як піддослідні кролики": великий автоконцерн Німеччини фінансував небезпечні досліди над людьми
Колаж РБК-Україна

Також подібні досліди проводили над мавпами

Європейська дослідницька група по захисту навколишнього середовища і здоров'я в транспортному секторі (EUGT) за замовленням автомобільного концерну Volkswagen проводила досліди з участю людей, які дихали викиди від автомобілів з дизельним двигуном. Про це повідомляє газета Süddeutsche Zeitung.

"Як піддослідні кролики": великий автоконцерн Німеччини фінансував небезпечні досліди над людьмиФото: Значок марки автомобіля Volkswagen (pixabay.com)

ЗМІ повідомили, що в ході проведення дослідів, людей просили кілька годин вдихати повітря з токсичними речовинами. Експерименти проходили в період з 2012 по 2015 рік.

Журналісти стверджують, що в розпорядженні редакції опинився звіт EUGT з іменами та фотографіями учасників експерименту, який проходив в Аахені.

Під час тестів встановлювався вплив на здоров'я людини діоксиду азоту, що виділяється при роботі дизельних двигунів. Насправді, межі норми були перевищені у багато разів.

"Офіційною метою EUGT було вивчення і документування впливу транспорту на людей і навколишнє середовище, енергійне просування "чистого дизеля", – повідомляє німецьке видання.

Також подібні досліди проводили над мавпами. Десять мавп помістили в повітронепроникні камери в лабораторії. Для дослідження взяли два старих автомобіля — пікап Ford і VW Beetle (по черзі) — запустили двигуни, а вихлопні труби автомобілів вивели в кімнату з мавпочками. За даними New York Times, контролював проект концерн Volkswagen.

У свою чергу керівництво Volkswagen принесло вибачення і заявив, що наукові методи, вибрані в той час, були помилковими.

Нагадаємо, що москвичі пояснили високий рівень смертності громадян РФ (відео).

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся