"Як Росія за Аляскою": історик розповів про території, які втратила Україна

П'ятниця 26 січня 2018 16:16
"Як Росія за Аляскою": історик розповів про території, які втратила Україна
Фото: Станіслав Кульчицький (facebook.com Skulukrnet)

За його словами, наша держава втратила чимало своїх земель

Український історик Станіслав Кульчицький з нагоди 99 річчя злуки УНР і ЗУНР (22 січня відзначається День Соборності України) розповів про важливі історичні події сторічної давнини. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Главком".

Історик відзначив, що нинішня Україна змогла об’єднати практично всі території, населені українцями і це дуже добре. Але, за його словами, наша держава втратила чимало своїх земель.

"Ми втратили немало територій, населених українцями, через те, що українців не стало на тих територіях. Ми втратили так зване Закерзоння: Холмщину, Підляшшя, Посяння (Надсяння), втратили Кубань, яка була україномовною, тепер вона російськомовна. Ми втратили шахти, тобто Східний Донбас, ми втратили Таганрог який був у складі УНР", - говорить Кульчицький.

"Як Росія за Аляскою": історик розповів про території, які втратила УкраїнаФото: Карта УНР (zb.livejournal.com)

Історик підкреслив, що нині потрібно ставитися до цих втрат як до історичного факту.

"Не так як зараз росіяни ставляться до продажу Аляски. У них досі страшна ностальгія. Це величезна дурість,  але це імперське. Ми народ не імперіалістичний. Маємо те що маємо, як сказав Кравчук і треба цим задовольнитись", - вважає Станіслав Кульчицький.

"Як Росія за Аляскою": історик розповів про території, які втратила УкраїнаФото: Історико-етнографічна карта України (istpravda.ru)

Нагадаємо, що жителі столиці відзначили День Соборності України розгортанням найбільшого національного прапора.

У понеділок, 22 січня, в центрі столиці на Хрещатику понад 700 осіб розгорнули синьо-жовтий прапор протяжністю в 1 кілометр. Стяг створили скарбники всіх регіонів в рамках всеукраїнської акції "Об'єднаємо Україну!".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся