"Яка суспільна необхідність?": у Нацраді з питань телебачення відреагували на скандальний випуск "Інтера"

Четвер 19 жовтня 2017 19:59
"Яка суспільна необхідність?": у Нацраді з питань телебачення відреагували на скандальний випуск "Інтера"
12-річна мама (Кадр з відео YouTube/Касается каждого)

За допит 12-річної матері телеканалу належить пройти позапланову перевірку

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення відреагувала на звернення Омбудсмена і "Детектора медіа" та призначила позапланову перевірку телеканалу "Інтер" за порушення прав 12-річної породілля з Львівської області. Про це повідомляється на сайті нацради.

Відзначається, що під час передачі "Стосується кожного" була поширена конфіденційна інформація про дитину та розкриті її персональні дані.

"В ефірі фактично відбувався допит дівчинки, під час якого ведучий намагався з’ясувати в неї, хто є батьком немовляти та що і як із нею відбувалося в інтимних стосунках із тією особою. Така ситуація не могла не завдати повторної травми дитині", - зазначається на сайті нацради.

Повідомляється, що це є прямим порушенням журналістських стандартів та основоположних норм, прописаних у Конвенції ООН про права дитини і Європейській конвенції про права людини. Крім того, вітчизняне законодавство також забороняє використання телерадіоорганізацій для поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи (частина друга статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").

"У регуляторному органі розцінюють факт трансляції цієї передачі як прояв зневаги до моральних цінностей і норм щодо прав людини. Важко зрозуміти, яка суспільна необхідність чи який інтерес дитини переважали над захистом її честі і гідності та розкриттям персональних даних, що обумовили вихід цієї передачі", - додали в повідомленні.

Також повідомляється, що подібна ситуація вже траплялася у грудні 2015 року з іншим загальнонаціональним телеканалом – "СТБ". Тоді Національна рада визнала порушення чинних норм законодавства і видала розпорядження про зобов’язання привести діяльність мовника у відповідність  до вимог чинного законодавства, поставила низку передач "СТБ" на постійний моніторинг. Згодом телеканалу винесли попередження за недотримання вимог щодо захисту дітей, а потім на "СТБ" наклали штраф у розмірі 1 654 688 грн.. Щодо останньої санкції тривають судові провадження.

"Національна рада наполягатиме на ухваленні нових, жорстких і конкретних законодавчих норм щодо захисту дітей. До Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики вже подані пропозиції із цього питання, і регуляторний орган проситиме членів Комітету їх врахувати у проекті закону про аудіовізуальні послуги", - додали у прес-службі.

Повідомляється, що національна рада на засіданні 19 жовтня, розглянула питання про випуск передачі телеканалом "Інтер" і, врахувавши звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та заяву громадської організації "Детектор медіа", призначила телеканалу позапланову перевірку.

Раніше повідомлялося, що омбудсмен підтвердила грубе порушення прав 12-річної породіллі телеканалом "Інтер".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся