ua en ru

Якою буде весна 2017 в Україні

Якою буде весна 2017 в Україні Фото: Весна в Україні (ozelenenie.in.ua)

Якою буде весна 2017 в Україні згідно з народними прикметами і прогнозами синоптиків, та чи варто нам чекати раннього приходу тепла, розповість Styler

Якою буде весна 2017 в Україні, і коли закінчаться холоди, цікавить багатьох українців. В останні дні зими як ніколи хочеться, щоб довгоочікуване тепло настало з приходом календарної весни. Судячи за прогнозами синоптиків і народними прикметами, на які прийнято звертати увагу на свято Стрітення, весна 2017 не змусить себе довго чекати і потішить українців ясними і теплими днями вже в березні.

Погода на Стрітення: прикмети, що напророкували ранню весну

Кажуть, що в Стрітення зима з весною зустрічається. Якщо погода в цей день сонячна - незабаром варто чекати настання тепла. 15 лютого переважно у всіх областях України світило сонце, а стовпчики термометрів у деяких регіонах в денний час піднялися до плюсових позначок.Таким чином, якщо вірити народній прикметі, весна вже не за горами.

Погода в Україні 15 лютого 2017 рокуФото: Погода в Україні 15 лютого 2017 року (meteo.gov.ua)

Ще одна святкова прикмета свідчить, що якщо на заході сонця в Стрітення погода буде ясною, то холоди скоро закінчаться. Так як в більшості регіонів України день був сонячним, варто сподіватися, що морози скоро відступлять.

Коли потеплішає в Україні 2017: що передбачили бабаки

У День бабака на початку лютого свій прогноз на весну дав харківський бабак Тимко II. Згідно легенді свята, якщо день похмурий і тварина не бачить своєї тіні, значить весна буде ранньою. Так і сталося 2 лютого. Погода була хмарною, Тимко не побачив свою тінь і не сховався в нору, що означає прихід тепла через 6 тижнів.

Львівських бабаків, по сформованій за 8 років традиції, будять в Стрітення, 15 лютого, проте в цьому році вони прокинулися самостійно і вели себе дуже активно.

За словами керівника Львівського натуралістичного центру, така поведінка бабаків говорить про швидкий прихід весни, не пізніше ніж через 4 тижні. Також до весни готуються і інші мешканці центру, своє пір'я поміняли качки-мандаринки та інші птахи.

Яка погода буде навесні за прогнозами синоптиків

Прогнози Укргідрометцентру обіцяють істотне потепління до кінця березня. На початку місяця ще можливі заморозки і опади у вигляді снігу. За інформацією порталу podrobnosti.ua, отриманою від Укргідрометцентру, середня температура по країні в березні буде коливатися від -3 до +11 градусів.

Наприклад, жителі столиці відчують потепління вже в перші дні березня. Температура в Києві в денний час зросте до +6 градусів на самому початку весни.

Прогноз погоди в Києві на березень 2017

Фото: Прогноз погоди в Києві на березень 2017 (скріншот meteo.ua)

Популярний народний синоптик Наталка Діденко пообіцяла українцям підвищення температури повітря вже з 18 лютого. Потепління очікується "недитяче" і буде наростати в наступні дні, а 18 лютого стане серйозним перевалом на весну. Про це синоптик написала на своїй сторінці в Facebook.

18 лютого - перший серйозний перевал на весну. Почнеться потепління вже таке недєтськє. Тобто, вдень плюсова температур...

Опубліковано Наталкою Діденко 13 лютого 2017 р.