ua ru

У Канаді ЛГБТ-активіст домоглася того, що в медкарті дитини не вказали стать

У Канаді ЛГБТ-активіст домоглася того, що в медкарті дитини не вказали стать Фото: Дитина (pixabay.com/lavaki)

Активіст хоче, щоб у свідоцтві про народження також не вказувалась стать

В Канаді восьмимісячній дитині виписали медичну картку, в якій не вказана стать дитини. На сьогоднішній день це перший подібний випадок у світі, повідомляє BBC.

"Творець" дитини Корі Доті ідентифікує себе як небінарний трансгендер, тобто не вважає себе ані жінкою, ані чоловіком. Дитина повинна сама вибрати свою гендерну ідентифікацію, коли підросте. Кору Доті є громадським просвітителем і активістом "Коаліції безгендерной ідентичності" (Gender-Free ID Coalition), добивається усунення згадки статі дітей у будь-яких офіційних документах.

На медичній картці малюка в графі "стать" написана латинська буква U, що може означати або "невизначений" (undetermined), або "невстановлений" (unassigned).

Корі Доті домагається від влади, щоб стать дитини не вказувалася і у свідоцтві про народження.

Дитина на ім`я Сиріл Атлі народилась в листопаді 2016 року, в будинку знайомих Корі Доті в провінції Британська Колумбія. Тобто в офіційних осіб не було можливості засвідчити стать новонародженого.

Корі Доті уникає займенників чоловічого та жіночого роду, й у всіх випадках віддає перевагу користуватися словом "вони". Доті переконана, що візуальний огляд дитини після народження не дає можливості встановити, з якою саме статтю той буде асоціювати себе у майбутньому.

"Я виховую їх так, щоб коли вони усвідомлять себе, і зможуть висловлювати свої думки, вони мені скажуть, хто вони. Я розумію, що це немовля, і повністю люблю і виховую їх за межами понять "хлопчик" чи "дівчинка", – сказала Корі Доті в інтерв'ю канадському телеканалу CBC.

На думку Доті, людям, яким при народженні визначили стать "неправильно", згодом, коли вони усвідомлюють себе, стає надзвичайно складно внести необхідні зміни в офіційні документи.

"Після народження лікарі розгледіли мої геніталії та винесли на основі цього припущення, ким я буду. І ці припущення переслідували мене все життя. Ці передбачення виявилися неправильними, і мені довелося багато чого змінити в житті", - зазначила Доті.

Канадська влада відмовляється видавати свідоцтво про народження Сиріл Атлі без вказівки конкретної статі, проте Корі Доті намагається оскаржити їх дії в суді.

"В цій культурі стать дитини визначається лікарем, який піднімає ноги немовляти і розглядає геніталії. Але ми знаємо, що гендерна ідентичність розвивається лише через кілька років після народження", - зазначила адвокат сім'ї Барбара Фіндлей в інтерв'ю Global News.

До речі, вагітний чоловік-трансгендер і його чоловік чекають першу дитину.