ru ua

Канадський мільярдер пишається своїм українським корінням

Канадський мільярдер пишається своїм українським корінням Фото: Канадський українець Юджин Мельник (YouTube.com)

Юджин Мельник входить в сотню найбагатших жителів Канади. Мільярдер не пропускає нагоди нагадати про своє українське походження

Стан Юджина Мельника - понад мільярд доларів, що робить його одним з найбагатших людей Канади. Відомий меценат і улюбленець громадськості ніколи не забуває згадати, що є представником української діаспори у другому поколінні.

Сюжет про видатного канадському українця підготували репортери телеканалу 24tv.

Батьки Юджина - українці. Вони покинули країну в 1940 році, коли Чернівецьку область приєднали до СРСР.

У Канаді Мельник-батько незабаром, після переїзду, відкрив власну фармацевтичну компанію. Юджин продовжив батьківську справу, але пішов своїм шляхом і досяг значного успіху. Юджин склав систематизований довідник лікарських засобів, який суттєво полегшив життя фармацевтам. Комп'ютерна системацизация лікарських препаратів принесла йому солідний куш, який він витратив, знову ж таки, на купівлю фармацевтичної компанії. Зараз річний оборот "Биоваль Корпорейшин", що належить родині Мельник досягає 2-х мільярдів доларів.

У 2004 році Юджин, якого вдома звуть просто Женя, став власником збанкрутілого хокейного клубу Оттави. Для жителів столиці Канади клуб Ottawa Senators був об'єктом гордості і жалю. Багаторазовий володар Кубка Стенлі у ті роки займав останні місця в турнірах. Українець виклав за клуб 120 млн доларів і вдихнув у нього нове життя. Вже через рік після покупки його команда опинилася на другій сходинці рейтингу. Успіх клубу був так великий, що повернув жителям столиці інтерес до гри - льодову арену довелося збільшувати з 18 до 25 тисяч глядацьких місць.

Канадський мільярдер пишається своїм українським корінням

Фото: Відродження хокейного клубу і меценатство принесли Юджину Мельнику любов і шанування канадців (ottawasitizen.com)

Після такого, канадці не могли залишитися байдужими і до самого Юджину. Коли в 2014 році йому знадобилася термінова трансплантація печінки, серед канадців знайшлося півтисячі донорів, готових пожертвувати свій орган. При цьому донор, чия печінка таки підійшла Юджину, побажав зберегти інкогніто і навіть відмовився від матеріальної винагороди.

Канадсько-український мільярдер постійно жертвує великі суми на громадські потреби. Місцевій школі Мельник передав майже 2 млн доларів на закупівлю новітнього обладнання. Ще мільйон був відданий на допомогу дитячому медичному центру. А центральній лікарні Торонто Юджин пожертвував 5 млн доларів.

Не забуває містер Мельник і про історичну батьківщину, причому не тільки на словах. З 1995 року він регулярно поставляє в українські дитячі будинки необхідні медикаменти та вітаміни, спонсорує організацію дитячих таборів. Під його опікою благодійного фонду понад 200 таких закладів, в яких проживає майже 100 тисяч дітей. Протягом 20 років він щороку приїздить в Україну, щоб передати подарунки, а головне - для того, щоб показати дітям приклад успішного українця.

Нещодавно українці потрапили в топ кращих футболістів світу.