В Карелію не пустять: в Києві вшанували пам'ять жертв "Розстріляного відродження"
В урочищі Сандармох, в Карелії НКВС розстріляв близько 7 тисяч людей, серед них понад 677 українців
27 жовтня у Києві біля пам’ятника Лесеві Курбасу відбулися заходи із вшанування пам’яті вбитих українців в урочищі Сандармох на півдні Карелії в жовтні 1937 року. Про це повідомляє Радіо Свобода.
"Всі наступні українські покоління повинні знати свою історію, неодмінно у кожній школі по всій Україні повинен бути урок пам’яті в цей день, присвяченій саме цим трагічним подіям. Він міг би бути чи загальношкільний чи окремо в кожному класі проведений", – заявив на акції дисидент Олесь Шевченко.
Фото: Вшанували пам'ять жертв "Розстріляного відродження" (radiosvoboda.org)
Єпископ Вишгородський і Подільський УАПЦ Володимир (Черпак) в під час акції пам’яті звернув увагу, що через агресію РФ українці зараз не можуть відвідати меморіал Сандармох у Росії.
"Зараз внаслідок цієї російсько-української війни, не АТО, а російсько-української війни їздити у меморіал неможливо. А населення російське підпало під агітацію тамтешніх ЗМІ і вони налаштовані вороже до нас", – сказав єпископ.
Фото: Вшанували пам'ять жертв "Розстріляного відродження" (radiosvoboda.org)
27 жовтня цього року - 80 років з часу розстрілів в урочищі Сандармох, що неподалік Медвежогірська в Карелії, де НКВС розстріляв близько 7 тисяч людей, серед них понад 677 українців. Найбільшу групу в’язнів – 1111 людей – розстріляли з 27 жовтня до 4 листопада 1937 року. Ці масові розстріли "приурочили" до 20-річчя Жовтневої революції.
Серед розстріляних вихідців із України були представники української літератури, мистецтва, науки 20-30 років ХХ ст. – Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Павло Філіпович, Григорій Епік, Валер’ян Поліщук, Мирослав Ірчан, Олександр Слісаренко, Михайло Яловий, Матвій Яворський, Антон Крушельницький. Цих діячів культури історики ще називають "ростріляним відродженням".
Нагадаємо, що відомий датський вчений розвіяв міфи про "велич" Росії.