ua en ru

У карпатському селі покійників до церкви переправляють через річку канатною дорогою

У карпатському селі покійників до церкви переправляють через річку канатною дорогою Скріншот з відео (facebook.com/chastime)

Річка широка, а мостик - вузенький, тому селянам було важко переносити труни через міст

У селі Пістинь, що на Косівщині, труни з села до церкви переправляють через канатну переправу. Інформація про це з'явилась на сторінці "Голосу Америки" у мережі Facebook.

На одній стороні гірської річки - церква та цвинтар, на іншій - більшість житлових будинків. Річка широка, а мостик - вузенький. Тому селянам було важко переносити труни через міст. Відтак, спорудили канатну переправу спеціально для транспортування трун.

"Дуже тяжко переносити було, дорога дуже погана, тяжко нести… І ми придумали таку переправу, щоб полегшити транспортування труни", - говорить місцевий житель.

Священик храму у цьому селі розповідає легенду, яка пояснює причину побудови церкви на іншому березі річки, до якого селянам незручно добиратися. За його словами, в давнину під час будівництва, матеріали з дерева самостійно перемістилися на місце, де зараз розташована церква. Місцеві жителі вважали, що сталося чудо, і вирішили будувати саме там.

"Мертвому нема чого боятися, можна їхати", - розмірковує місцевий чоловік на завершення розмови щодо безпечності даного виду транспортування.

Відео: facebook.com/chastime

Нагадаємо, що в Україні знімуть історичну драму "Захар Беркут" про Карпати за 75 млн грн.