ua en ru

"Мене це шокувало": правозахисник прокоментував майно депутатів

"Мене це шокувало": правозахисник прокоментував майно депутатів Фото: Бідність (goldnike-777.blogspot.com)

90 % населення порівняно з депутатами – убогі люди, про це свідчить електронне декларування

Електронні декларації, оприлюднені народними депутатами України, свідчать про те, що 90% населення порівняно з ними – бідні люди.

Про це розповів "Обозревателю" голова правління "Міжнародної Ліги захисту прав громадян", правозахисник Едуард Багіров.

Едуард БагіровФото: Едуард Багіров (slovoidilo.ua)

Вивчивши декларації, правозахисник зробив чотири головних висновки.

Перший – злидні населення.

"Я був наївною людиною, я думав, що у владі знаходиться хоча б 5% чесних чиновників і депутатів. Після того, як я мав нещастя вивчити декларації, я зрозумів, що всі наші депутати, колишні мери міст, міністри тощо настільки багаті, що 90% населення України перед ними – жебраки", - заявив голова.

Другий висновок – декларації дають підстави для сумнівів у чесності й порядності народних депутатів.

"Якщо порівнювати їх прибутки у вигляді зарплати держслужбовця або депутата, і ті багатства, які вони виклали, то є невідповідність. Для НАБУ та Антикорупційної прокуратури це стане великим фронтом роботи та перевірок для подальшого встановлення законності джерел доходів", - переконаний Багіров.

Третій висновок: народні обранці безсовісні.

"Мене вразило, що окремі депутати, маючи десятки та сотні мільйонів готівки, зверталися за матеріальною допомогою для компенсації оплати житла. Це говорить про те, що ці депутати морально деградували, вони дозволяли собі отримувати з бюджету держави, тобто з народного гаманця кошти на забезпечення своїх потреб. Однозначно безсовісні, непорядні, вони не заслуговують права надалі виконувати обов'язки народних депутатів", - заявив правозахисник.

Четвертий висновок полягає в несподіваній "фінансової спроможності" України "в особі своїх депутатів".

"Якщо зібрати всі їхні багатства, то Україна не потребуватиме фінансової допомоги МВФ та інших міжнародних фінансових інститутів. Більше того - якщо розділити майно всіх депутатів, то кожен громадянин України може стати мільйонером", - сказав Багіров.

"Мене це шокувало. Я зараз не дивлюся новини, не читаю декларації, тому що кожна прочитана декларація – це крапля гніву та ненависті", - підсумував правозахисник.

До речі, в СБУ заявили, що е-декларації їх співробітників є таємницею.