Керченський міст в окупованому Криму загрожує екології півострова
Еколог назвав анексію півострова трагедією для заповідних територій, які позбавлені єдиного керівництва, фінансування та охорони
Олексій Василюк заявив, що анексія Криму негативно позначається на екології його територій
"Анексія є трагічним епізодом в частині заповідних територій", - заявив він на прес-конференції "Від зони рекреації до зони відчуження" в Інституті Горшеніна.
У Криму налічується 208 природних заповідних зон, які становлять 9% загальної території півострова. За словами еколога, ні в одному з регіонів України не було такої кількості заповідників, як в Криму, передає LB.ua.
"Всі заповідники в Криму є науковими установами. Там до недавнього часу працювала нормальна адміністрація з директором, охороною. А зараз все це передано у відання Рескомлісу, тобто господарському установі, яка керує рубками лісу в Криму. Немає єдиного керівництва заповідників, ніхто більше не фінансує в них науку, ніхто не цікавиться їх охороною", - заявив еколог.
Фахівець також висловився про Керченській мосту, який будує Росія. Він назвав його екологічною загрозою.
"Будівництво мосту - це масштабні намивні роботи, щоб осушити ділянки для заливки опор мостів. Азовське море - дуже дрібне. Його екосистема на цьому й виникла, що воно дрібне і прісне, в нього впадає Дон. І всі живі істоти, які живуть там, наприклад дельфін азовка, можуть жити тільки там. Досить трошки змінити вихід води в Чорне море, прісність збільшиться, і значна частина того, що живе в Азовському морі, там загине. Звичайно, Росії на це все одно", - заявив Василюк.
До речі, окупація позначилася і на дитячих садах Криму, де з-за збільшення кількості федеральних службовців не залишилося більше місць.