У КМДА хочуть змінити рішення щодо захисту вуличних котів

STYLER LIFE 21.06.2017 - 17:54
Фото: Кот (pixabay.com/isakarakus) Фото: Кот (pixabay.com/isakarakus)

Мешканців столиці просять захистити тварин і петицію, яку підтримали понад 10 тисяч киян

На засіданні Київради 22 червня один з депутатів зі своїми прихильниками хочуть внести поправку до проекту рішення про захист бездомних котів столиці. Раніше петицію з вимогою визнати тварин частиною екосистеми міста підтримали понад 10 тисяч киян. У документі вимагають не обмежувати допуск котів у підвали та на горища будинків у місті.

"Депутат і його прихильники збираються виносити на голосування поправку, яка звучить приблизно так: "надати жителям будинків можливість самим приймати рішення про допущення або недопущення котів у підвал. Таку правку, особисто я і мої колеги вважаємо такою, що може ще більше зашкодити тваринам", – повідомила на своїй сторінці в Facebook активістка та автор петиції Вікторія Кирилюк.

На думку зоозахисниці, зокрема в документі про захист котів не повинні прописуватися можливості вигнати кішок з підвалів, оскільки це кардинально суперечить меті петиції, яку підтримали десятки тисяч киян. Крім того, ця правка не має механізму реалізації, оскільки незрозуміло куди подіти котів у випадку, якщо мешканці будуть проти.

У КМДА хочуть змінити рішення щодо захисту вуличних котів

Скріншот поста акаунта facebook.com/victoria.stadnik

"Ми вважаємо, що такою правкою можуть скористатися недоброзичливі до кішок мешканці будинків, голови ОСББ і це потягне за собою ланцюгову реакцію. Коти – частина екосистеми міста! Незалежно від того, визнають це деякі депутати чи ні. І коти завжди будуть жити на вулиці. Як птахи, собаки, комахи та інша фауна міста", – пише зоозахисниця.

Активісти закликають киян у четвер, 22 червня, о 10:00 прийти на акцію в підтримку рішення "Про деякі питання бездомних кішок в Києві". Місце проведення: вул. Хрещатик, 36, КМДА.

"Можливо скоротити кількість бездомних кішок гуманними методами. Можливо проводити інформаційну роботу з населенням. Можливо рекомендувати жителям гуманно ставитися до представників екосистеми. Для чого і готувалося це рішення. Привернути увагу до проблеми і захистити котів на вулиці", – зазначила активіст.

Нагадаємо, жителі Києва хочуть, щоб бездомних котів визнали частиною міської екосистеми, оскільки вони допомагають знищувати гризунів на дахах і в підвалах будинків. Така петиція була зареєстрована Вікторією Кирилюк на сайті КМДА.

Раніше повідомлялося, що Рада планує посилити захист тварин від жорстокого поводження.