ua en ru

У Києві дивом врятували школярк з "групи смерті" від самогубства

У Києві дивом врятували школярк з "групи смерті" від самогубства Фото: Суїцидальні групи "Синій кіт"

У передсмертній записці, яку одна з дівчат залишила рідним, вона написала, що скинеться з багатоповерхівки

У Києві 15-річна школярка намагалася покінчити життя самогубством через вказівки, які отримувала з "групи смерті". Правоохоронці змогли розшукати її на останньому поверсі висотки. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції в Києві.

У поліції заявили, що підліток разом з подругою були учасниками так званих "груп смерті" в соціальних мережах. Саме 18 лютого вони повинні були виконати останнє завдання - стрибнути з багатоповерхівки. Мама однієї з дівчаток забила на сполох, коли знайшла передсмертну записку.

"З'ясувалося, що дівчинка за кілька годин до цього вимкнула телефон, видалила свій профіль у соціальній мережі, проте під час перевірки ми виявили, що вона була учасником кількох груп смерті", що пропагують культ насильства і жорстокості, і читала книгу про самогубство", - говорить начальник Нацполіції Києва Андрій Крищенко.

altaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Дівчатка калічили себе і збиралися розлучитися з життям через "завдання" в "групі смерті"

На пошуки дитини по тривозі підняли весь особовий склад управління, також до пошуку залучили спецпідрозділ і Нацгвардію. Дівчинку знайшли лише через кілька годин з порізами рук на останньому поверсі 16-поверхівки.

Зазначимо, що дівчатка були учасниками суїцидальної групи "Синій кит", в яких їм давали завдання робити порізи на руках у вигляді кита, цифр і слова "так" - на нозі.

"Разом вони піднялися на верхній поверх, одна зі школярок злякалася і пішла. Саме її спочатку поліцейські розшукали, яким вона розповіла, де може бути її подруга. Однак на місці, де вони розійшлися, втікачки не було. На її пошуки пішло кілька годин – і врешті-решт дівчинку знайшли, вона була в безпорадному стані і не могла пояснити, для чого це робить", - каже Крищенко.

Зараз життю дівчаток нічого не загрожує, обидві отримують допомогу від поліцейського психолога.

До речі, відома журналістка назвала причину популярності "суїцидальних ігор" в Україні.