ua en ru

У Києві освятили ікону Богородиці-покровительки українських бійців

У Києві освятили ікону Богородиці-покровительки українських бійців Фото: Українські військові (facebook.com/ato news)

Образ писали на замовлення патріарха Філарета

У Києві у Михайлівському Золотоверхому соборі освятили сучасну ікону Божої матері, яка буде захищати українських бійців. Про це повідомляє "5 канал".

На іконі зображені українські вояки з різних епох від часів князя Володимира до бійців АТО. Вони стоять у суспільстві Архистратига Михаїла під покровом Божої Матері. Внизу видніються червоні маки, що символізують кров.

"Сподіваюся, що вона (ікона) наблизить перемогу. Святий князь Володимир, Мазепа, Українська повстанська армія, чорні запорожці, потім ось майданівець, представник українських військових і батальйону "Альфа", - розповідає про увічнених на полотні героїв іконописець Юрій Нікітін.

Відео: Ікону передадуть бійцям на фронт (youtube.com/5 канал)

Ікону пронесуть по центру Києва на день Хрещення Київської Русі в п'ятницю, 28 липня. Її вже встигли охрестити "Богородицею військової". Після цього образ відправлять в зону бойових дій українським військовим

"Це надихає, розумієте? Коли візантійська ікона, вона з далекої землі. Коли ікона московська... вона теж свята, але вона з далекої землі. А коли ікона - кров від крові й лик від лика українська, - солдат просто розуміє, що він буде творити майбутнє, з Божою допомогою", - зазначив головний військовий капелан Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Михайло.

Нагадаємо, боєць АТО прикував себе до стовпа через байдужість чиновників.