ru ua

У Києві відкриється фотовиставка, присвячена Аміні Окуєвої

У Києві відкриється фотовиставка, присвячена Аміні Окуєвої Фото: Аміна Окуєва (facebook.com/Amina.Okueva)

Виставка проходитиме в Українському домі

У Києві відкриється фотовиставка "Аміна: життя", присвячена вбитій Аміні Окуєвій. Про це повідомив муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" шейх Саід Ісмагілов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Фотовиставка, присвячена екс-учасниці добровольчого батальйону "Київ-2" Аміні Окуєвої, відкриється 20 грудня в Українському домі на Хрещатику.

"20 грудня 2017 року 14.00 в Українському домі (Київ, Хрещатик, 2) відбудеться відкриття фотовиставки "Аміна: життя" в пам'ять про борця за свободу і незалежність України, героїчній жінки-мусульманки Аміне Окуєвої", – написав Ісмагілов.

У Києві відкриється фотовиставка, присвячена Аміні Окуєвої

Скріншот поста (facebook.com/said.ismagilov)

Нагадаємо, 30 жовтня в Глевасі, Київської області, невідомі з автоматичної зброї відкрили вогонь по автомобілю, в якому знаходилися Окуєва і її чоловік Адам Осмаєв. Аміна Окуєва померла від пострілу в голову, а Адам Осмаєв отримав поранення.

Парламентарій від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що нападників було двоє.

За його словами, головними версіями вбивства є дії російських спецслужб з метою дестабілізації обстановки в Україні, а також помста Осмаєву з боку оточення лідера Чечні Рамзана Кадирова.

Глава республіки звинуватив у вбивстві українські спецслужби.

1 листопада Окуеву поховали в Дніпрі. Правоохоронці поки не встановили вбивць Окуєвої.

Ольга Черток, адвокат Адама Осмаєва і Аміни Окуєвої, озвучила три версії, які вважає реальними у резонансній справі.

"Перша. Це можуть бути люди з оточення, які розійшлися в поглядах. Ось цю версію чомусь взагалі не відпрацьовують. Друга. Товариство українсько-чеченської дружби і те, що з батальйонів у свій час багато людей увійшло в це суспільство, - це не можна скидати з рахунків. Третя - це спроба позбутися від людей, які в принципі мають певний авторитет і можуть за короткий час створити опозицію, або включитися в боротьбу до чинної влади", - сказала Черток.

До речі, відомий АТОшник розповів про роль Аміни Окуєвої в українсько-російській війні.