ru ua

У Києві з'явилися отруйні змії та інфіковані кліщі

У Києві з'явилися отруйні змії та інфіковані кліщі Фото: Кліщ (pixabay.com/ru/users/Catkin)

9% із вивчених в Україні кліщів заражені бореліозом

У Києві з'явилися характерні для цього часу року небезпечні кліщі, а також отруйні змії. Вже зафіксовано два випадки укусів людей отруйними гадами. А від кліщів за чотири місяці цього року постраждало 70 городян. Про це повідомляє "Сегодня".

Відомо, що 4 травня на одному з кладовищ змія вкусила чоловіка.

"Його доставили в лікарню, де він пробув під наглядом лікарів кілька днів, а після був виписаний", - повідомили у департаменті охорони здоров'я КМДА.

Другий випадок стався 8 травня на території однієї зі столичних лісопаркових зон.

За словами еколога Олександра Соколенка, потерпілі могли стати жертвами гадюк, яких у столиці мешкає дуже багато.

"Біля Лісового кладовища є озеро Алмазне, а гадюки мешкають саме недалеко від води", - пояснив еколог.

У департаменті охорони здоров'я КМДА кажуть, що померти від укусу змії неможливо.

"За останні кілька років у столиці не було зафіксовано летальних випадків від їх укусів. У потерпілого може бути біль, набряк, загальна інтоксикація, яка лікується спецпрепаратами без застосування сироватки", - пояснили у відомстві.

Варто бути акуратними не тільки зі зміями, але і берегтися кліщів, які дуже активні в цей час. За чотири місяці 70 людей знайшли на своєму тілі кліща.

"Для проведення аналізів на Трухановому острові та в Гідропарку були відібрані 80 кліщів. З них 9% заражені бореліоз (вражає нервову систему, опорно-руховий апарат, серце). У минулому році з 100 відібраних кліщів були зараженими 40-60%", - сказав глава Держпродспоживслужби.

Для того, щоб уберегтися, киянам рекомендують бути дуже обережними на прогулянці, а також не відвідувати такі місця, в яких багато отруйних гадів.

Так, наприклад, багато гадюк мешкають в Голосіївському парку, Святошинському лісопарку, в районі озер вздовж проспекту Перемоги, в районі Водогону, Конча-Заспи, біля берегів Дніпра і Десенки.

Нагадаємо, що під Полтавою зловили гігантського вужа вагою 35 кг