ua en ru

У Києві з'явиться пам'ятник королеві Франції – доньки Ярослава Мудрого

У Києві з'явиться пам'ятник королеві Франції – доньки Ярослава Мудрого Фото: Пам'ятник Анні Ярослане в Тулузі (twitter.com)

Пам'ятник київській княжні давно встановлений у французькому місті-побратимі Києва Тулузі

У четвер, 10 листопада, в столичному сквері на Львівській площі відбудеться відкриття пам'ятника "Анна Ярославна. Королева Франції", творцями якого є Костянтин Скритуцький і Федір Баландін. Про це повідомляють Факти.

Анна Ярославна – дочка князя Київської Русі Ярослава Мудрого та шведської принцеси Інгігерди – у 1048 році виїхала з Києва у Францію, ставши дружиною французького короля Генріха I, а потім – прабабусею 30 європейських королів.

Презентація проекту пам'ятника Анні Ярославні відбулася в липні 2015 року під час міжнародного фестивалю "Anne de Kiev Fest".

"Я пишаюся тим, що є земляком такої великої і красивої жінки, як Анна Ярославна. Це дівчина, яка не тільки не побоялася поїхати на інший кінець світу, але і сміливо ламала безліч стереотипів того часу", – заявив тоді скульптор Костянтин Скритуцький.

Співавтор роботи Федір Баландін, у свою чергу, зазначив, дід Анни, Володимир, близько 200 років прикрашає схили Дніпра в Києві, а отець Ярослав 20 років "охороняє" "Золоті ворота".

До речі, пам'ятник знаменитій українці вже давно встановлений у французькому місті-побратимі Києва – Тулузі.

Нагадаємо, в Києві відновлять пам'ятник князю Острозькому, переміг московське військо.