ua en ru

У Києві поскаржилися на безпритульних, які масово оселилися в підвалі (відео)

У Києві поскаржилися на безпритульних, які масово оселилися в підвалі (відео) Фото: pixabay.com/reksik004

В одному з дворів столиці раптово поселилися бездомні

У Києві мешканці багатоповерхівки поскаржилися на безпритульних, які заполонили подвір'я і впевнені, ніби для них мають відкрити на першому поверсі соціальну їдальню. Бездомні масово сходяться, обживаються на лавках, у скверах і на дитячих майданчиках. Про це повідомляє ТСН.

Мешканці цілого кварталу влаштували протест. Люди скаржаться, що почали знаходити шприци в пісочницях, де грають діти.

"Люди, які живуть в цьому будинку, кажуть, що вони (бездомні – ред.) вже мають ключі від цього підвалу, і вони там вже ночують", - обурюються кияни.

Мешканці будинків скаржаться на сміття навколо будинків, можливість поширення інфекцій і криміногенну обстановку.

"У нас маленькі діти по три роки. Він ходить за ними, і діти злякалися, плачуть! Дівчинка років 10-12 каталася – він за нею йшов, щось незрозуміле їй говорив. Ну, ми викликали поліцію", - розповіла одна з місцевих жителів.

Причиною того, що бездомні вирішили оселитися саме в цьому дворі, місцеві жителі пояснили тим, що хтось повідомив про облаштування в покинутому кафе соціальної їдальні.

У виданні зазначили, що працівники ЖЕКу ситуацію не прояснили. У мережі за вказаною адресою журналісти знайшли благодійну організацію та соціальний центр ВІЛ/Сніду.

Власниками приміщень виявилися представники Римсько-католицької церкви.

Священик запевнив, що їдальню відкривати у дворі не планують, однак у приміщенні житлового багатоповерхового будинку хворим надавали консультації.

А ось годують їх виключно на території свого храму.

На першому поверсі будинку вже 17 років працює одне з відділень фонду, яке нещодавно роздавав одяг і взуття переселенцям.

"Ну, занюхали, що там щось дають – і вже теж приходять", - припустив священик.

Відео: У дворі поселилися бездомні (YouTube/ТСН)

"Щоб раптом не побачити в своєму під'їзді центр для бездомних, юристи радять або створити власний ОСББ, і тоді тільки мешканці будинку матимуть право вказувати, що робити власникам цокольних приміщень, або тренувати нерви і методично викликати поліцію, щоб відвідувачам і підприємцям стало некомфортно уживатися з принциповими сусідами", - зазначили у виданні

Раніше повідомлялося, що у Миколаєві бродячі собаки проникли в зоопарк і загризли тварин.

Хайп-таксі #19: ваше ставлення до спалення табору ромів (відео: РБК-Україна)