ua en ru

У Києві помер український художник

У Києві помер український художник Фото: Кирило Проценко (facebook.com-kirill.protsenko)

Повідомляється, що у артиста не витримало серце

В Україні раптово помер художник Кирило Проценко. Йому був лише 51 рік. Про його смерть повідомив арт-критик Костянтин Дорошенко, передає "КП в Україні".

"Помер Кирило Проценко, художник, якого охарактеризує швидше європейське розуміння слова "артист" - реалізований на різних творчих територіях. Всюди - переконливо і легко. Як буває тільки з глибокими освіченими людьми, чия внутрішня робота, аналіз, продуманість художнього жесту не видно оточуючим як потуги. Результат же - оптимальний, гармонійний і м'який, наче помах крил метелика. Ніби й не вартий зусиль. Для мене Проценко був Петронієм, арбітром витонченості мого часу, мого Києва. Важливість смаку він заперечував: "Смак - це міф. Це інтерактивна штука, яка постійно змінюється. Складно сказати щось однозначне з цього приводу". Але цим він як раз і зізнався у володінні справжнім смаком. Тому що будь-яка догма зовсім несмачна, смак уточнюється зі зміною світу, з плином часу, з розвитком мистецтва і технологій. Цей пульс Кирило відчував природно, втілюючи в інсталяціях, дизайні предметів і інтер'єрів, відео, роботі з музичними лейблами, вечірках. І, звичайно, смак – це стрижень, не флюгер. Тому, йдучи в ногу з часом, Проценко зберігав розуміння безперервності історії та мистецтва, де ніщо не з'являється нізвідки, не скасовує раз і назавжди того, що було колись, але вбирає, переосмислює, переробляє. Тепер вже не потрібно говорити і аналізувати творчість Кирила Проценка. Треба просто згадати його і сумно посміхнутися", - розповів Дорошенко.

Нагадаємо, що Кирило робив фотопроекти; представляв на міжнародних кінофестивалях своє відео; захоплювався скульптурою, створивши в 2000 році разом з художником Іллею Чичканом "Пам'ятник діджеям"; творив медіа - і саунд-інсталяції; заслужив репутацію одного з найкращих українських дизайнерів, придумавши інтер'єри для київських закладів.

Читайте також український комікс довів до сказу російських пропагандистів.