ua en ru

Під Києвом жінка залишилася без квартири через кредит на телефони

Під Києвом жінка залишилася без квартири через кредит на телефони Фото: Кредит

Судові виконавці продали квартиру українки через 39 тисяч гривень

У селі Проліски Київської області українка втратила квартиру через кредит на мобільні телефони. Тепер жінка разом з сім'єю може залишитися на вулиці, передає "Україна".

Знайомий попросив Ольгу Фарбей взяти на себе кредит на 3100 гривень на придбання двох мобільних телефонів. Він переконав жертву шахрайства, що гроші повертатиме сам, однак після цього чоловік зник. Через деякий час борг збільшився до 39 тисяч гривень. Співробітники банку звернулися до суду, і жінку зобов'язали виплатити гроші.

"Зателефонувала виконавець державної виконавчої служби та попросила назвати мої реквізити для перерахування решти суми від моєї проданої квартири. Повістки надсилалися на адресу моєї прописки, я там не живу з кінця дев'яностих і фізично нічого не можу отримувати", – розповіла Ольга Фарбей.

Вона стверджує, що судові виконавці без її відома продали її квартиру на електронних торгах за півмільйона гривень, не враховувавши те, що там проживає неповнолітня дочка Ольги.

Адвокат Фарбей здивований таким рішенням, адже у сім'ї могли забрати побутову техніку, і цього вистачило б на покриття боргу. Також він зазначив, що виконавці порушили закон.

"Було незаконне проникнення в квартиру Ольги. Зазначено, що Андрій, квартирант, який від підпису відмовився, пустив у квартиру. Але в квартиру вправі пускати або власник, або його найближчі родичі", – пояснив Олександр Савчук, адвокат Ольги.

Чиновники спробували пояснити, чому за борг в 39 тисяч гривень судові виконавці прийняли рішення продати квартиру Ольги, вартість якої становить не менше 700 тисяч. У виконавчій службі запевнили, що не порушували закон, а цінної техніки або меблів у Ольги Фарбей не виявили.

"Державна виконавча служба Печерського району вже проводила встановлення рухомого майна, на яке можна робити стягнення, такого майна не було виявлено. Державний виконавець виявив квартиру в селі Проліски", – сказав заступник начальника Бориспільського міськрайонного відділу виконавчої служби Андрій Подільський.

Він також додав, що на момент продажу квартири неповнолітня донька не була прописана в ній, тому її права не порушували. Однак жінка звернулася до суду, щоб оскаржити дії виконавців.

До речі, дружина першого заступника голови АП майже задарма отримала будинок в Царському селі.