Кличко: Наша відповідальність перед пам'яттю жертв репресій - відстояти нашу державність
Столичний мер віддав данину поваги всім жертвам політичних репресій
Мер Києва Віталій Кличко разом з першими особами держави вшанував пам'ять жертв політичних репресій, масово похованих у Биківні на Київщині. Він взяв участь у панахиді та поклав квіти до меморіалу.
"Биківня - це місце, де ми віддаємо шану всім жертвам політичних репресій. Трагедія, яка тут сталася на початку минулого століття, є однією з найстрашніших сторінок в історії України. Понад 100 тисяч українців загинули під час масових репресій сталінського режиму. Сьогодні наша відповідальність перед їхньою пам'яттю - відстояти нашу державність. Щоб тоталітаризм більше ніколи не повернувся в Україну", - заявив Кличко.
Віталій Кличко вшанував пам'ять жертв політичних репресій (фото: kiev.klichko.org)
Мер столиці зазначив, що сьогодні український народ знову проходить через складні випробування, відстоюючи свою незалежність і територіальну цілісність, свій європейський вибір.
"Спроби відновити імперію, залякати українців - не вдадуться. Бо наш народ - сильний і волелюбний. І ми зробили свій вибір - будувати демократичну європейську державу, в якій більше не повторяться такі трагедії, як Биківня", - зазначив Віталій Кличко.
Українці вшанували пам'ять жертв політичних репресій (фото: kiev.klichko.org)
Нагадаємо, День пам'яті жертв політичних репресій - щорічний національний пам'ятний день в Україні, який припадає на третю неділю травня. Офіційно відзначається з 2007 року. Традиційно в День пам'яті жертв політичних репресій вищі особи держави покладають квіти в національному меморіальному заповіднику "Биківнянські могили". Покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, відбуваються жалобні віче і церемонії.
Зазначимо, в Биківнянському лісі знаходився об'єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 1930-х – в 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Тут ховали приречених до розстрілу в позасудовому порядку, вирок стосовно яких було виконано у Києві. За даними науковців, у Биківнянському лісі покоїться близько 100 тис. репресованих комуністичною владою. Серед них – священики й науковці, селяни й робітники, художники й письменники, актори й інженери, композитори й держслужбовці.
30 квітня 1994 року відбулося відкриття Биківнянського меморіального комплексу жертвам комуністичного режиму. 17 травня 2006 року Державному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" було надано статусу національного.
Як і чому проводилась депортація кримських татар з Криму