ru ua

Конфлікт між віруючими на Закарпатті закінчився фатально: усі деталі

Конфлікт між віруючими на Закарпатті закінчився фатально: усі деталі Колаж РБК-Україна

В результаті конфлікту чоловік вдарив діда, який при падінні отримав важкі травми

На Закарпатті дід образив дівчину за те, що вона стояла біля церкви зі стендом книг Свідків Єгови. Пізніше ввечері в той же день батько дівчинки штовхнув старого так, що той помер. Трагедія сталася два роки тому, але суд виніс свій вердикт нещодавно. Про це пише місцеве видання "Неділю Закарпатські новини".

У поліції зазначили, що конфлікт у селі Терново був, в результаті якого помер 78-річний чоловік, але цей був побутовий, а не релігійний конфлікт.

Дід Степан нагримав на дитину підозрюваного, а той, з'ясовуючи стосунки з односельцем, штовхнув старого. Смерть настала від того, що при падінні вдарився головою дідусь.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень зазначено, що Іван разом з дружиною Галиною прийшли до будинку, де мешкав старий Степан, щоб з'ясувати, чому він ображав їх дочку в центрі села.

Під час розмови виник конфлікт, в ході якого дід штовхнув Галину. Іван стояв біля хвіртки на проїжджій частині вулиці, побачивши це, підбіг до Степана і вдарив правою ногою в область живота, після чого вдарив кулаком діда в область правого ока. Від удару старий не втримався на ногах і впав спиною на бетонну доріжку.

При падінні 78-річний чоловік отримав тілесні ушкодження, після яких так і не поправився. Помер він вже під час лікування у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Тячівської лікарні.

Іван свою провину визнав і пояснив, що в той день разом з товаришем поїхав в Тячів збирати виноград, але йому подзвонила дочка зі скаргами на Степана, мовляв, той її словесно ображав.

Варто зазначити, що в той день було православне свято, і поруч з церквою дівчина розклала літературу іншої релігійної конфесії. Це дідуне сподобалося.

Чоловік заявив, що йому зателефонувала донька і сказала, що її штовхнув якийсь старший чоловік за те, що вона стояла біля православної церкви зі стендом книг Свідків Єгови.

Після цього чоловік з'ясував, що його дочку штовхнув Степан. Після чого він з дружиною поїхав до нього, щоб поговорити. Його дружина зайшла у двір діда і попросила його вийти. Жінка сказала, що вона-мати, тієї дівчинки, яку він штовхнув. Після цього дід Степан вдарив жінку по обличчю і ще раз замахнувся на неї.

"Я не витримав, підбіг і вдарив його в живіт. Від удару старий упав на землю з драбини висотою 1-2 метра. Я відразу підійшов до нього, і він був без свідомості. Почав надавати першу допомогу, бачив, що у діда кров текла з носа, вух. Далі я зайшов у будинок, щоб покликати когось на допомогу. З хати вийшла невістка Степана. Вона почала на нас кричати і виганяти з двору. Тому ми і пішли", - зазначив чоловік.

Також Іван заявив, що до цієї події спиртного не вживав, а тільки після. Варто відзначити, що під час визнання в поліції в його крові виявили алкоголь.

Дружина покійного розповіла, що в той день вони з чоловіком ходили в церкву, і коли вийшли на вулицю, то біля воріт побачили дівчат, які стояли зі стендом книг. Степан сказав їм, щоб вони відійшли, тому що заважають людям виходити з храму.

Він також повідомив священикові, що дівчата стоять біля церкви з книгами, на що він порадив чоловіку перенести їх стенд в інше місце. Тоді Степан підійшов і переніс стенд з книжками подалі від церкви.

"Ми пішли додому, чоловік годував худобу. Потім я, подивившись у вікно, побачила у дворі Івана і почула крики. До мене прибіг онук. Він кричав, що дідуся вбили. Я взяла палицю і пішла на вулицю. Вийшовши, побачила, що Степан сидить біля сходів на колесі, а з вуха тече кров. Одразу викликала "швидку" і ми поїхали в лікарню. Через два дні чоловік помер", - заявила вона.

Суд визнав Івана винним у ненавмисному вбивстві і засудив до трьох років позбавлення волі і зобов'язав відшкодувати сім'ї померлого 41 400 гривень матеріального збитку.

Нагадаємо, що активісти знайшли учасників групового побиття чоловіка біля Бессарабського ринку в Києві.

Раніше повідомлялося, що Трирічна дівчинка Мирослава, якої в садку в Дніпрі під час бійки між дітьми вдарили олівцем в око, четвертий день перебуває у відділенні обласної клінічної офтальмологічної лікарні.