Вимушена позиція: Кравчук заявив, що через Мінськ завдяки Путіну Україна загнала себе у глухий кут

Кравчук заявив, що через Мінськ завдяки Путіну Україна загнала себе у глухий кут
Фото: Леонід Кравчук (РБК-Україна)

Перший президент України назвав Мінський формат помилкою

Перший президент України назвав Мінський формат вимушеною позицією та заявив, що тепер ми загнані в глухий кут та змушені говорити, що без цього формату було б ще гірше. Про це екс-президент Леонід Кравчук сказав у інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

"Формат був женевським, але Путін переконав і канцлера Німеччини, і президента Франції перенести його у Мінськ. Переконав просто: мовляв, якщо хочете приймати рішення, треба, щоб там були представники "ЛДНР". Ми не змогли передбачити, що прийнявши цих людей у Мінську, ми тим самим сказали, що у нас громадянська війна між тими людьми, які представляють Україну і ті, які представляють окуповані райони", - сказав Кравчук.

РФ почала на цьому спекулювати, заявивши, що вона не учасник, а спостерігач.

"Мінський формат у такому складі і з такою філософією не може допомогти Україні повернути свої території, відновити контроль над кордоном, встановити українську владу на всіх територіях. Мінський формат зможе вирішити ці питання лише при зміні його статусу", - пояснив перший президент.

У нормандському форматі беруть участь глави, але не підписують документи, вони лише транслюють думки у Мінськ.

"Такий формат - це вимушена позиція України. Україна десь помилилася, це використали, і ми загнані в глухий кут. Ми змушені говорити, що без цього формату було б ще гірше", - сказав екс-президент.

На його думку, документ, в якому Україна зобов'язалася змінювати конституцію і проводити вибори на усіх територіях, є помилкою, оскільки читають пункти в тому порядку, який вигідно політикам.

"А ви не знайдете напису, що другий пункт обов'язково буде після першого", - відзначив Кравчук щодо того, що прийняті у документі зобов'язання треба виконувати по порядку.

До речі, Кравчук розповів, коли паде Кремль

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся