ua ru

"Крим став важким" бутербродом ": Каспаров розкритикував Акуніна, який не зміг відповісти" чий Крим"

"Крим став важким" бутербродом ": Каспаров розкритикував Акуніна, який не зміг відповісти" чий Крим" Фото: Гаррі Каспаров (ojde.biz)

Гаррі Каспаров підтримав критику в бік Бориса Акуніна, який сказав, що Крим – це не Росія

Російський опозиційний політик Гаррі Каспаров вважає справедливою критику в бік письменника Бориса Акуніна, який не зміг дати чітку відповідь на питання "чий Крим" в інтерв'ю українському телеканалу.

Каспаров у блозі на "Обозревателе" прокоментував заяву письменника-сатирика Віктора Шендеровича, який виступив на захист Бориса Акуніна.

"Крим став важким" бутербродом ": Каспаров розкритикував Акуніна, який не зміг відповісти" чий Крим"

Фото: Віктор Шендерович (twitter.com/shenderovich)

"Мені складно пригадати питання, з якого розбіжність наших з Шендеровичем позицій носила б настільки принциповий характер. Але на цей раз необхідно визнати, що від цього посту Віктора віє лукавством: посилаючись на "логічне мислення", він намагається переконати нас у тому, що фрази "Крим - не Росія" і "Крим - Україна" рівнозначні за своїм смисловим змістом", - пише Каспаров.

"Для мене, як для людини, не з чуток знайомої з логікою та принципами системного мислення, очевидно, що твердження "Крим - не Росія" зовсім не тотожне визнання Криму українським. Рівним чином, твердження "біле - це не чорне", що є, звичайно, очевидним прогресом на тлі оруелівського "біле - це чорне", тим не менш, жодним чином не може бути тотожним твердженням "біле - це біле", адже "не чорним" може бути безліч кольорів", - пояснив він.

Каспаров стверджує, що прагнення сховатися в комфортній сірій зоні "є дуже типовим для багатьох російських опозиційних інтелектуалів".

"Слідуючи відомій метафорі можна сказати, що Крим став тим важким "бутербродом", яким подавився тонкий шар російської волелюбної інтелігенції", - сказав шахіст і політик.

"Борис Акунін і Віктор Шендерович - люди незалежні від режиму, багато років відстоюють чесні та принципові позиції, однак, навіть вони починають "заїкатися" на Кримському питанні, не наважуючись вимовити єдино правильні для громадянина вільної Росії слова: "Крим — це Україна", - підсумував російський опозиціонер.

"Крим став важким" бутербродом ": Каспаров розкритикував Акуніна, який не зміг відповісти" чий Крим"

Фото: Борис Акунін (uznayvse.ru)

Нагадаємо, що російський письменник Борис Акунін у Києві в інтерв'ю українським ЗМІ на запитання про приналежність півострова відповів: "Крим — це не Росія". Кримсько-татарський журналіст Айдер Муждабаєв розкритикував письменника за те, що йому "не вистачило духу" назвати окупований півострів українською територією.

До речі, Борис Акунін презентував свою нову книгу, яка відкриває очі на історію Росії.