У Криму окупанти визнали катастрофічні проблеми з водопостачанням на півострові

У Криму окупанти визнали катастрофічні проблеми з водопостачанням на півострові
Фото: Вода (unsplash.com/Aidan Meyer)

Дефіцит прісної води став причиною проблем розвитку багатьох сфер в окупованому Криму

В анексованому Криму визнали ситуацію з забезпеченням півострова водою загрозливою. Про це заявив секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев на нараді в Сімферополі у вівторок, 27 червня, передає "Интерфакс".

За словами Патрушева, проблеми з розвитком анексованого півострова, зокрема в сферах туризму та сільського господарства, пов'язані, перш за все, з дефіцитом прісної води.

"Нестача води стримує соціально-економічний розвиток регіону, формує загрози функціонуванню базових для економіки Криму аграрного та санаторно-курортного комплексів", - сказав секретар Ради безпеки РФ.

Згідно з його даними, загальний водозабір на півострові в 2016 році порівняно з 2014-му скоротився в п'ять разів. При цьому площі зрошуваних земель в Криму скоротилися на 92%.

Повідомляється, що було повністю припинено виробництво рису. Крім цього, з труднощами стикаються прісноводні рибні господарства півострова та великі промислові підприємства Криму.

Секретар Радбезу РФ зазначив, що у зв'язку з дефіцитом прісної води несанкціоноване буріння свердловин в Криму придбало масовий характер. Це веде до виснаження запасів водних ресурсів і знижує рівень води та її якість у колодязях.

У зв'язку з загальною зношеністю гідротехнічних споруд півострова, Патрушев також попередив про загрозу аварій та надзвичайних ситуацій.

До речі, мешканка Криму розповіла, як на півострові чекають України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся