ua en ru

Кубок відкритих сердець 2016: Хлопчик із синдромом Дауна дав старт благодійного турніру з міні-футболу

Кубок відкритих сердець 2016: Хлопчик із синдромом Дауна дав старт благодійного турніру з міні-футболу Фото: Денис Шпиль, хлопчик з синдромом Дауна, відкриває "Кубок відкритих сердець 2016" (Facebook)

Усі зібрані кошти організатори передадуть київському Центру раннього розвитку - єдиному в Україні, де займаються з "сонячними дітьми"

Благодійний турнір "Кубок відкритих сердець 2016" в підтримку дітей із синдромом Дауна відбувся в Києві. Понад 160 тисяч гривень вдалося зібрати для Центру раннього розвитку, який допомагає "сонячних дітей" та їх батькам.

Як розповіли під Всеукраїнської благодійної організації "Даун Синдром", В цьому році в турнірі взяли участь 15 українських бізнес-корпорацій, кожна з яких зробила пожертву. Переможцями турніру в золотому дивізіоні стала команда FC Skoda, в срібному – "Ашан", а кубок престижу завоювали футболісти "Райфайзен Банк Аваль".

Перший символічний гол у ворота забив вихованець Центру раннього розвитку, п'ятирічний хлопчик з синдромом Дауна Денис Шпиль. Також "сонячні" діти представили капітанам команд червоні кульки-серця - як заклик відкрити своє серце назустріч дітям з особливими потребами.


"Завдяки турніру "Кубок відкритих сердець" ми можемо зібрати кошти на розвиваючі і повчальні програми, адже Центр не фінансується ні державою, ні містом. А також діти, які приходять на турнір хворіти, встановлюють людський і емоційний контакт з дорослими учасниками. За роки проведення турніру ми змінили громадську думку щодо таких дітей", - зазначив президент ВБО "Даун Синдром" Сергій Кур'янов.

Всі зібрані кошти від внесків учасників направляються на навчання та розвиток дітей з хромосомною аномалією. Сьогодні Центр раннього розвитку "Даун Синдром" - це спеціалізований заклад, де такі діти можуть займатися з педагогами, дефектологом, логопедом, психологом та іншими профільними фахівцями, щоб підготуватися до навчання в школі. Саме завдяки заняттям у Центрі діти з синдромом Дауна отримують необхідні для життя знання та навички і можливість реалізувати себе в майбутньому.

"Життя нашої сім'ї розділилося на "до" і "після" Центру. Раніше ми жили в зоні АТО, де немає подібних закладів. З переїздом у Київ, коли Маші було 4 роки, ми відразу записалися в Центр на консультацію. Фахівці, кожен раз дають нам домашні завдання і ми ретельно їх виконуємо. Дчь початку чітко виражати, що хоче чи не хоче зробити, що подобається або не подобається. А головне - в Центрі мене навчили, як правильно поводитися з власною дитиною. Я бачу, що на мою особливу дочка дивляться люди, і не боюся цих поглядів. Я знаю і вірю, що у нас все вийде!" - говорить Тетяна Яремчук, мама 5-річної дівчинки з синдромом Дауна.

До речі, вийшов зворушливий соціальний ролик на підтримку людей з синдромом Дауна.